To koniec Black Sabbath. Legenda skończyła karierę: Ostatni utwór i ostatni ukłon

Zespół Black Sabbath po 49 latach zakończył działalność. Legenda rocka i heavy metalu dała w zeszły weekend swój ostatni w historii koncert.

W rodzinnym brytyjskim Birmingham 4 lutego Black Sabbath zakończył trasę koncertową pod wiele mówiącym tytułem "The End". Muzycy zarzekają się, że to faktycznie było ostatnie już tournée pod szyldem ich zespołu. Na twitterowym profilu zamieścili fragment wieńczącego występ utworu z dopiskiem "Ostatni utwór i ostatni ukłon".

Black Sabbath powstał w Birmingham w 1968 roku z inicjatywy czterech muzyków: Tony'ego Iommiego, Ozzy'ego Osbourne'a, Geezera Butlera oraz Billa Warda. Wydany w 1970 debiutancki album okazał się ogromnym sukcesem i wskoczył na listę bestsellerów w Anglii oraz USA. Kolejne płyty sprawiły, że zespół stał się supergwiazdą rocka i utrzymał ten status do dziś.

Black Sabbath stało się rozpoznawalne między innymi dzięki nietypowemu wizerunkowi. W swojej twórczości muzycy często odwoływali się do tematyki związanej z horrorem czy mrocznymi wierzeniami, choć wielokrotnie odżegnywali się od faktycznej fascynacji okultyzmem.

 

Grupa nagrała łącznie aż 19 albumów studyjnych i kilka koncertowych. Ostatnią płytą z nowym materiałem było wydane w 2013 roku "13".

A teraz zobacz: Ostra "Ciemniejsza strona Greya" i oscarowi faworyci. To najmocniejsze premiery kinowe lutego

Więcej o:
Komentarze (52)
To koniec Black Sabbath. Legenda skończyła karierę: Ostatni utwór i ostatni ukłon
Zaloguj się
 • antipasti60

  Oceniono 31 razy 25

  Postępowy lud miast i WSI protestuje przeciwko jednostronnej decyzji kolektywu muzycznego Black Sabbath o zaprzestaniu działalności. Kaczystowski reżym tylko czekał na taką okazję, wolne miejsce po kolektywie BS zajmie Jacek Sasin.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 16 razy 16

  Do diabła!
  Horror!
  Niech to piekło pochłonie!
  Nie mają litości!
  Demoniczna wiadomość!
  Zgroza i nieszczęście!
  Płacz i zgrzytanie zębów!

  Myślę, że to to dla BS najlepsze pożegnanie z mojej strony.
  Piekielnie cudowna kapela.
  Załamka.

 • nicniemogetusk

  Oceniono 21 razy 15

  Bylem wlasnie na ich koncercie 17.01.2017 w Lanxess Arena Koeln. To dla mnie wielkie, ogromne szczescie, i wielki zaszczyt - moc zegnac OZZYEGO i jego gitarzyste, ktory utrzymal ich tyle lat razem. Ich muzyka, ich dzielo nie odejdzie nigdy,

 • dramaturgwasilyj

  Oceniono 10 razy 10

  Ostatnim albumem wrócili do korzeni, świetnie zatoczone koło. Każdemu życzę takiej klasy... Ostatnio byłem na koncercie Alice'a Coopera, który nie gra już dla tłumów, tylko dla garstki zatwardziałych fanów w jego wieku. I też utrzymał klasę.

 • 24godz.zmiana

  Oceniono 6 razy 6

  Dla mnie ich najlepszy koncert był w Łodzi 11.06.2014r. Byli fantastyczni.
  Teraz pozostaną nam płyty....

 • judas1

  Oceniono 6 razy 4

  "Legenda rocka i heavy metalu"
  To nie był heavy metal nieuki - to był hard rock

 • xyphaxer

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz to dopiero będę "Paranoid"

 • vald

  Oceniono 4 razy 4

  O ku....a .Byli zajeb...ci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX