Pokaz "Harry'ego Pottera" jakiego jeszcze nie było. Z muzyką w wykonaniu orkiestry na żywo

Po raz pierwszy w Polsce widzowie będą mieli okazję posłuchać ścieżki muzycznej w wykonaniu Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej do jednego z najbardziej lubianych filmów w historii.

Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna wykona muzykę z filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie, jako część serii koncertów muzyki z filmów o Harrym Potterze. Podczas koncertów, odtworzą na żywo dokładnie całą ścieżkę muzyczną.

Powrót do magicznego świata

Słuchając niezapomnianych kompozycji Johna Williamsa, widzowie będą mogli przeżyć od nowa magię filmu, oglądając go na 480-calowym ekranie HD.

- Cykl filmów o Harrym Potterze jest jednym z tych zdarzających się raz w życiu zjawisk kulturalnych, które nadal zachwycają miliony fanów na całym świecie. Z wielką przyjemnością dajemy Wam okazję do usłyszenia po raz pierwszy nagrodzonej muzyki, granej na żywo przez orkiestrę symfoniczną i jednoczesnego oglądania na dużym ekranie ukochanego filmu. Będzie to niezapomniane przeżycie - zapowiada Justin Freer, prezes CineConcerts oraz producent i dyrygent koncertów

Producent koncertów Brady Beaubien dodaje, że Harry Potter kojarzy się wszędzie z ekscytującymi przeżyciami. - Mamy nadzieję, że wykonując tę niesamowitą muzykę i równocześnie odtwarzając cały film, damy widzom możliwość powrotu do magicznego świata oraz do wielu wspaniałych przygód i bohaterów, którzy go zamieszkują - mówi.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny reż. Chris Columbus, prod. Warner Bros.

Firma, założona przez producenta i dyrygenta Justina Freera oraz producenta i scenarzystę Brady Beaubiena, zgromadziła na swoich koncertach na całym świecie miliony ludzi. Do niedawnych i obecnych wydarzeń koncertowych tego typu, zaliczają się "Gladiator", "Ojciec Chrzestny", "To Wspaniałe Życie", "DreamWorks Animation In Concert", "Star Trek: The Ultimate Voyage" – koncert z okazji 50-lecia powstania opowieści i "Śniadanie u Tiffany'ego".

Justin Freer szybko stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych dyrygentów muzyki filmowej. Ma na swoim koncie długą listę symfonicznych projektów na żywo i projekcji filmowych. Występował z największymi światowymi orkiestrami, w tym Chicago Symphony Orchestra, London Philharmonic Orchestra, New York Philharmonic i Sydney Symphony Orchestra.

Grali dla Tarantino, teraz cztery koncerty w Polsce

Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna w tym roku obchodzi swoje 24. urodziny. Orkiestra odbyła trasę z legendarnym Ennio Morricone, z którym także pracowała przy nagrywaniu ścieżki muzycznej do wielkiego filmowego hitu Quentina Tarantino "Nienawistna Ósemka".

W studiu pracowała także przy nagraniu albumu Plácido Domingo. Orkiestra współpracowała z jednymi z najważniejszych artystów pop naszych czasów, takich jak Sting, George Michael, Natalie Cole i wielu innych. Ścieżkę dźwiękową do pierwszego filmu o Harrym Potterze w jej wykonaniu będzie można usłyszeć 7 kwietnia w Warszawie (Hala Torwar), 9 kwietnia w Gdańsku (Ergo Arena Gdańsk/Sopot), 11 kwietnia we Wrocławiu (Hala Stulecia) i dzień później w Krakowie (Tauron Arena Kraków).

Więcej informacji na temat Cyklu Koncertów Muzyki Filmowej do Filmów o Harry’m Potterze można znaleźć na stronie www.harrypotterinconcert.com.

A teraz zobacz: Tak to robią w filmach. 50 najlepszych pocałunków

Poczuj miłość. 50 pocałunków na Święto Zakochanych

Więcej o: