Robert Miles nie żyje. Nagrał jeden z największych hitów lat 90.

Robert Miles nie żyje. Muzyk najbardziej znany na świecie z hitu "Children" miał 47 lat.

O śmierci Milesa poinformował jego przyjaciel. "Tragiczna informacja o śmierci bardzo utalentowanego artysty to coś, w co nie mogę uwierzyć, i co bardzo mnie smuci" - napisał w oświadczeniu Joe T Vannelli. Jako przyczynę podaje się chorobę, nie ujawniając szczegółów.

Włoski producent, kompozytor i DJ zyskał popularność w połowie lat 90. ubiegłego wieku, gdy nagrał piosenkę "Children". Tylko w Europie singiel sprzedał się w nakładzie ponad 1,5 miliona egzemplarzy. Piosenka znalazła się na pierwszych miejscach list przebojów w 12 krajach.

 

Milesa żegna w mediach społecznościowych wielu artystów, m.in. producent i DJ Armin van Buuren oraz wokalista Boy George.

Jego piosenka "One and One" to jeden z większych sukcesów Edyty Górniak - nagrała ją w 1999 roku. Dzięki temu coverowi Polska stała się pierwszą artystką z naszego kraju, która trafiła na listę European Radio Top 50 czasopisma "Music&Media".

Więcej o:
Komentarze (98)
Robert Miles nie żyje. Nagrał jeden z największych hitów lat 90.
Zaloguj się
 • eewulka

  Oceniono 50 razy 50

  Szkoda, utwór piękny, epokowy... Moje piękne chwile i pewnie niejednego z was...

 • Arkadiusz Janusz

  Oceniono 27 razy 25

  Przykro to pisać, ale czytając komentarze, poczułem dyskomfort. Kim są oceniający Milesa? Wybitnymi muzykami, dj etc.... Z komentarzy wynika że są tylko przeciętnymi zjadaczami chleba posiadającymi swoje gusta muzyczne i uznającymi że wszystko co nie podchodzi pod ich gusta to "shit". Miles Był dla mnie kimś wielkim, mimo lat ciągle wracam do jego nagrań. Ale na pewno nikomu nie wpieram że każdy musi kochać jego twórczość. Uwaga dla komentujących: nie jesteście środkiem wszechświata a pytię też się nadajecie, także więcej szacunku w ocenach. Czy nie rozsądniej jest napisać: Do mnie ta muza nie przemawiała, ale rozumiem że dla wielu osób była ważna.

 • art_102

  Oceniono 23 razy 21

  ..a tu piosenka "One and One", o której mowa, ... i Edyta - piekna, naturalna, świetnie ubrana, uczesana, z ładniejszymi zębami - przed "ulepszeniem", no i świetny wokal, świetny kawałek.
  ...i zamiast "kuć wtedy żelazo", to wróciła do Polski na ścianki, a zamiast pracować nad światową karierą, pracowała nad swoją nową twarzą...
  Wielka szkoda, bo teraz mogła być w światowej czołówce..
  Nawet teraz gdyby ruszyła dupsko, mogłaby jeszcze powalczyć o należne jej miejsce, w końcu Tina Turner prawdziwą kariere zaczęła grubo po czterdziestce, ale nie wiem czy ze zmanierowaną Edytą jest to możliwe. Musiałby się ktoś mocno za nią wziąć...

  youtu.be/4FVknL_DKuo

 • express22

  Oceniono 24 razy 20

  takie uzupełnienie dla młodych i nie znających historii muzyki rozrywkowej: Robert Miles z utworami Children, Fable, One & One zmienił szeroko pojętą muzykę dance. W zasadzie od jego twórczości zaczęła się era muzyki dream dance a tym samym koniec eurodance: muzyka przestała być "dyskotekowa" a bardziej "klubowa". Później ewaluowało to w coraz mocniejsze bity. Rzecz gustu czy to się komuś podobało czy nie ale dla mnie Robert Miles był kimś kto zrewolucjonizował muzykę taneczną. R.I.P. (a napisał to były DJ)

 • usz_misiatek

  Oceniono 18 razy 18

  O kurde.

 • glunek

  Oceniono 14 razy 12

  Ebane życie.
  ja mam 43 i pomysl ze tez wkrotce do piachu

 • G SGK

  Oceniono 15 razy 7

  Dzięki temu coverowi (!!!) Polska stała się pierwszą artystką (!!!) z naszego kraju, która trafiła na listę European Radio Top 50 czasopisma "Music&Media". Po jakiemu to?

  A kto śpiewał "nie-cover"? Maria Nayler.

  Co wy tam palicie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX