Opole 2017. Festiwalu nie będzie. Prezydent miasta wypowiedział umowę

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, poinformował o rozwiązaniu umowy z TVP dotyczącej organizacji festiwalu Opole 2017.

9 czerwca miał się rozpocząć Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2017. W weekend ekipa TVP zaczęła budowę scenografii, jednak w poniedziałek rano nie została wpuszczona do amfiteatru. Słychać było nieoficjalne głosy o możliwości zerwania umowy z telewizją przez ratusz. Teraz prezydent Opola napisał o przełożeniu imprezy na swoim profilu na Facebooku.

Opole 2017

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu miał być, jak co roku, świętem polskiej piosenki i okazją do wysłuchania największych gwiazd muzycznej sceny. Na opolską scenę wdarła się jednak polityka, przez co rezygnowali z niego kolejni artyści i członkowie obsługi.

Zaczęło się od wokalistki Kayah, która była jedną z artystek zaproszonych przez Marylę Rodowicz na jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia działalności. W mediach pojawiła się jednak informacja, że Kayah nie wystąpi. Jak sugerował manager artystki w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", miał się na to nie zgodzić prezes TVP Jacek Kurski. Powodem odsunięcia Kayah miało być uczestnictwo wokalistki we wrześniowym marszu Komitetu Obrony Demokracji.

Opole 2017. Polscy artyści masowo bojkotują festiwal

Więcej o: