Opole 2017. Festiwalu nie będzie. Prezydent miasta wypowiedział umowę

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, poinformował o rozwiązaniu umowy z TVP dotyczącej organizacji festiwalu Opole 2017.

9 czerwca miał się rozpocząć Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2017. W weekend ekipa TVP zaczęła budowę scenografii, jednak w poniedziałek rano nie została wpuszczona do amfiteatru. Słychać było nieoficjalne głosy o możliwości zerwania umowy z telewizją przez ratusz. Teraz prezydent Opola napisał o przełożeniu imprezy na swoim profilu na Facebooku.

Opole 2017

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu miał być, jak co roku, świętem polskiej piosenki i okazją do wysłuchania największych gwiazd muzycznej sceny. Na opolską scenę wdarła się jednak polityka, przez co rezygnowali z niego kolejni artyści i członkowie obsługi.

Zaczęło się od wokalistki Kayah, która była jedną z artystek zaproszonych przez Marylę Rodowicz na jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia działalności. W mediach pojawiła się jednak informacja, że Kayah nie wystąpi. Jak sugerował manager artystki w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", miał się na to nie zgodzić prezes TVP Jacek Kurski. Powodem odsunięcia Kayah miało być uczestnictwo wokalistki we wrześniowym marszu Komitetu Obrony Demokracji.

Opole 2017. Polscy artyści masowo bojkotują festiwal

Więcej o:
Komentarze (7)
Opole 2017. Festiwalu nie będzie. Prezydent miasta wypowiedział umowę
Zaloguj się
 • Zbyszek Gaua

  Oceniono 2 razy 2

  Festiwal będzie w innym terminie. Z TVP. Oświadczenie to tylko fortel, żeby Kurski i cały pisuar wyszły z twarzą.

 • chateau

  Oceniono 2 razy 2

  Artyści do Opola, a Syjoniści do Syjamu!

 • shago0

  Oceniono 4 razy 2

  rozwalić samorządy, nie może być tak, że jakis antypis likwiduje festiwal jedynie słuszny. i gdzie wystapi jurek pietrzak albo inny rosiewicz? a i zenek martyniuk nie da rady. rozwalić samorzady, musza byc pisowe, inaczej dobra zmiana nie da rady zmienić polski.

 • amerikandream

  Oceniono 3 razy -1

  W końcu wygra KOD!!!W końcu MY wrócimy.Co będzie po kolejnych wyborach (powrót do władzy PO):
  1. Areszty dla internautów za strony niepochlebne władcy (antykomor)
  2. Antyterroryści najeżdżają redakcje piszące niepochlebnie o władzy i przypupasach (sprawa Wprost)
  3. Prowokacje (rozkaz podpalenia budki przy ambasadzie rosyjskiej, wpuszczenie lewicowych bojówek Antify na Marsz Niepodległości)
  4. Marnowanie publicznej kasy na przestarzały sprzęt wojskowy (F16) - może kupimy teraz Shermany
  5. I wreszcie - uchodźcy. Wpuścimy ich bez limitu, socjal da się z emerytur Polaków (oczywiście nie polityków PO)
  6. Opole i Maryla będą śpiewać. Będzie zabawa

 • Andrzej Nowinski

  Oceniono 16 razy -10

  Szkoda, że artyści dają się tak łatwo zmanipulować środowiskom źle zyczacym Polsce. Polska przeżywa boom rozwojowy pod rządami PIS. Ci, którym się to nie podoba wszystko zrobią by zohydzić dobry rząd. Posunęli się nawet do bojkotu festiwalu, który wpisał się w polską tradycję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX