Kiedy usłyszeliśmy, jak Freddie Mercury śpiewa bez muzyki... Tego nie da się zapomnieć [WIDEO]

Posłuchajcie głosu Freddiego oczyszczonego ze ścieżki instrumentalnej. Ostrzegamy - gęsia skórka gwarantowana.

Choć mija ćwierć wieku od śmierci Freddiego Mercury'ego, dalej jest on uznawany za nieśmiertelną gwiazdę rocka oraz wokalistę wszech czasów. 

Na stronie Wykop.pl wypłynął materiał, w którym fani odizolowali linię muzyczną od wokalu lidera Queen. Posłuchajcie utworu "We Are the Champions" śpiewanego a capella przez samego Freddiego.

 

Freddie Mercury zasłynął z bardzo charakterystycznej barwy głosu oraz niezwykle dużej skali. Mimo że śpiewał bardzo czysto i umiejętnie mieszał style, do końca twierdził, że nigdy nie uczył się śpiewu. 

Co ciekawe, jego naturalnym głosem był baryton, jednak Freddie wolał śpiewać wyższym tenorem - chociaż w trakcie koncertów zwykle używał niższego głosu niż podczas nagrań studyjnych. Jego wokal zmieniał się z biegiem lat. Pod koniec życia głos Mercury'ego był niższy i bardziej chrapliwy, co spowodowane było m.in. paleniem papierosów.

Materiał z odizolowanym głosem Freddiego Mercury'ego został opublikowany na kanale YouTube Playback.fm pod koniec 2015 roku. Do tej pory obejrzało go niemal 20 milionów ludzi.

Bojkot artystów to niejedyny skandal w długiej historii festiwalu w Opolu

Więcej o:
Komentarze (48)
Kiedy usłyszeliśmy, jak Freddie Mercury śpiewa bez muzyki... Tego nie da się zapomnieć [WIDEO]
Zaloguj się
 • judas1

  Oceniono 106 razy 102

  Bestia- dzisiejsi wokaliści nie są godni wiązać mu rzemyków u sandałów....

 • rafiol

  Oceniono 61 razy 59

  Teraz już takich nie robią

 • vald

  Oceniono 56 razy 56

  Był niesamowity ,niepowtarzalny. a koncerty Queen jedyne w swoim rodzaju. Została muzyka, video z koncertów ...

 • jedenzero84

  Oceniono 45 razy 43

  Jest moim idolem idolem i dalej długo nic. Mnóstwo artystówi próbowało zaśpiewać jego piosenki ale nikomu sie nieudało. Nie ma Queen bez Mercuriego

 • tpdlagier

  Oceniono 28 razy 28

  Ech łza się w oku kręci. Dziś trzeba całej orkiestry i ton elektroniki żeby ukryć głosowe mankamenty. Ciekawe jak by słychać było obecne gwiazdy bez wsparcia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX