Kiedy usłyszeliśmy, jak Freddie Mercury śpiewa bez muzyki... Tego nie da się zapomnieć [WIDEO]

Posłuchajcie głosu Freddiego oczyszczonego ze ścieżki instrumentalnej. Ostrzegamy - gęsia skórka gwarantowana.

Choć mija ćwierć wieku od śmierci Freddiego Mercury'ego, dalej jest on uznawany za nieśmiertelną gwiazdę rocka oraz wokalistę wszech czasów. 

Na stronie Wykop.pl wypłynął materiał, w którym fani odizolowali linię muzyczną od wokalu lidera Queen. Posłuchajcie utworu "We Are the Champions" śpiewanego a capella przez samego Freddiego.

 

Freddie Mercury zasłynął z bardzo charakterystycznej barwy głosu oraz niezwykle dużej skali. Mimo że śpiewał bardzo czysto i umiejętnie mieszał style, do końca twierdził, że nigdy nie uczył się śpiewu. 

Co ciekawe, jego naturalnym głosem był baryton, jednak Freddie wolał śpiewać wyższym tenorem - chociaż w trakcie koncertów zwykle używał niższego głosu niż podczas nagrań studyjnych. Jego wokal zmieniał się z biegiem lat. Pod koniec życia głos Mercury'ego był niższy i bardziej chrapliwy, co spowodowane było m.in. paleniem papierosów.

Materiał z odizolowanym głosem Freddiego Mercury'ego został opublikowany na kanale YouTube Playback.fm pod koniec 2015 roku. Do tej pory obejrzało go niemal 20 milionów ludzi.

Bojkot artystów to niejedyny skandal w długiej historii festiwalu w Opolu

Więcej o: