Olbrychski w politycznym teledysku. ''Utracił kontakt z rzeczywistością'' czy ''Mistrz!''?

Daniel Olbrychski wystąpił w teledysku do piosenki ''Polsko'' Krzysztofa Zalewskiego. A że utwór ma zabarwienie polityczne, słuchacze podzielili się na dwa obozy - zwolenników i przeciwników.

Daniel Olbrychski wystąpił w teledysku do piosenki Krzysztofa Zalewskiego o tytule ''Polsko''. Tekst utworu ma zabarwienie polityczne, dlatego też nie dziwią reakcje słuchaczy, którzy podzielili się na zwolenników i przeciwników zarówno aktora jak i muzyka.

Daniel Olbrychski - jego ''ekspresja pomaga przebić się słowom przez natłok hałaśliwych gitar''

Piosenka jest reakcją na tumult w telewizorach i za oknami. Nikogo nie namawiam do zmiany poglądów, po prostu wyśpiewuję swoje - pisze o utworze Krzysztof Zalewski na Facebooku. Odniósł się też do obecności Olbrychskiego w teledysku. Ekspresja aktora "pomaga przebić się słowom przez natłok hałaśliwych gitar".

Piosenka Zalewskiego jest porównywana do utworu Grzegorza Ciechowskiego ''Nie pytaj o Polskę''. Czy słusznie, sprawdźcie sami:

 

Daniel Olbrychski - ''znów chciał zaistnieć'' czy ''wybór idealny''?

Wybór Daniela Olbrychskiego do zagrania głównej roli w teledysku zapewne nie był przypadkowy. Aktor nie kryje się ze swoimi poglądami, otwarcie krytykuje obóz rządzący i używa do tego również najostrzejszych słów. W piosence Krzysztofa Zalewskiego usłyszeć możemy m.in. taką zwrotkę:

Mija rok, pięć lat
I nagle mi mówisz
Co mogę i z kim
Wciskasz mi miłość
Bo w Twojej sypialni
Od dawna nie był nikt

Te słowa i sam Daniel Olbrychski wywołały oburzenie po stronie prorządowej prasy. To głównie tam można znaleźć najmniej delikatne komentarze, dotyczące i aktora i piosenki:

Danielek Olbrychski znów chciał zaistnieć.

Tak się upodlić.

Olbrychski już dawno utracił kontakt z rzeczywistością - czytamy na stronie Niezależna.pl.

Można też jednak znaleźć komentarze pełne zachwytu:

A jakie jest wasze zdanie? Koniecznie przeczytajcie TEN wywiad z aktorem.

Wiedzieliście, że te światowe gwiazdy też wystąpiły w konkursie Eurowizji?

Więcej o: