Odkryto niepublikowane nagrania Nirvany z 1988 roku [WIDEO]

Na archiwalnych nagraniach Kurt Cobain gra w sklepie elektronicznym i bawi się ze swoją córeczką. Musicie to zobaczyć.

Od samobójstwa Kurta Cobaina i rozwiązania Nirvany w 1994 roku, w sieci wciąż pojawiają się niepublikowane wcześniej filmy i zdjęcia zespołu, a każde z nich wywołuje ogromne poruszenie fanów. Tym razem w archiwach znaleziono stary teledysk Nirvany. Nagranie pochodzi z czasów, kiedy zespół nosił nazwę Ted Ed Fred.

Nirvana nagrywała w sklepie elektronicznym

Na 17-minutowym filmie widzimy Kurta Cobaina, perkusistę Dale Crovera oraz basistę Krista Novoselica, grających w sklepie RadioShack w Washingtonie. Film pochodzi z 23 stycznia 1988 roku - tego dnia, po nagraniu swojego pierwszego dema, członkowie zespołu Ted Ed Fred wrócili do lokalnego sklepu z elektroniką, by przetestować instrumenty do teledysku.

W udostępnionym przez archiwistę Mike’a Zieglera nagraniu widzimy, jak Kurt wchodzi “na scenę” skokiem w 1:06 i razem z Dale Croverem i Kristem Novoselicem grają pełen emocji, improwizowany występ.

 

Kurt Cobain jako kochający ojciec

Oprócz klipu, Mike Ziegler udostępnił także wywiady z członkami Nirvany nagrane na potrzeby kręcenia filmu koncertowego „Live and Loud" w 1993 roku. W jednym z filmów widzimy, jak Kurt Cobain i jego żona Courtney Love bawią się ze swoim kilkuletnim dzieckiem - Frances Bean Cobain. Na filmie widać nawet, jak Kurt karmi swoją małą córeczkę (i sam podjada jej jedzenie).

W wywiadzie artysta opowiada o tym, jak zmaga się z plotkami i dlaczego nie przepada za błyskiem reflektorów. Zobaczcie!

 

"Volta" Machulskiego, "Dunkierka" Nolana i nowy "Spider-Man" Wattsa. Oto premiery kinowe w lipcu

Więcej o: