Będzie film o Zenonie Martyniuku. TVP Info porównało go do Ryszarda Riedla. I teraz ma problem

Biografię "Króla Disco Polo" wyreżyseruje córka Grażyny Szapołowskiej. TVP Info poszło krok dalej i porównało Martyniuka do lidera legendarnego Dżemu.

Zenona Martyniuka znają wszyscy - "Król Disco Polo" jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów, a Polacy chcą więcej już nie tylko jego twórczości. 5 lipca ukazała się biografia Martyniuka - “Życie to są chwile”, a już za chwilę rozpoczną się zdjęcia do filmu o życiu "Króla". Reżyserią zajmie się córka Grażyny Szapołowskiej, Katarzyna Jungowska (autorka dramatu “Piąte: nie odchodź”).

Zenon Martyniuk - "Król Disco Polo"

Zenon Martyniuk rozpoczął karierę jeszcze w latach 80. i do dziś jest jednym z najpopularniejszych twórców disco polo. To autor takich przebojów jak „Gwiazda” i „Przekorny los”, a jego singiel „Przez Twe oczy zielone” ma już ponad 100 milionów wyświetleń na Youtubie (i został oficjalnym hitem minionych wakacji).

Mimo wielkiej popularności Zenek Martyniuk pozostaje skromnym człowiekiem. - Czuję się wyróżniony, że moja historia jest na tyle interesująca, by przenieść ją na ekran - komentuje w “Super Expressie”. Lubię filmy o artystach. Podobał mi się "Skazany na bluesa" - dodaje.

TVP Info porównało Martyniuka do Riedla

Sama wypowiedź Martyniuka nikogo nie oburzyła, bo wokalista nie porównał się przecież do Ryśka Riedla. Zrobiło to za niego TVP Info, które zapowiedziało film o biografii Martyniuka za pomocą nietrafnego tweeta: “Zenek Martyniuk jak Rysiek Riedel”:

Post wywołał falę oburzenia wśród fanów Dżemu, a na profilu TVP pojawiło się wiele złośliwych komentarzy. “To tak jakby porównać Ojca Chrzestnego z Ojcem Mateuszem” - piszą internauci.

Sam Martyniuk nie skomentował postu TVP Info, jednak podejrzewamy, że nie byłby zadowolony z takiej interpretacji jego słów.

Zenon Martyniuk jest już częścią polskiej kultury

- Wierzę w sukces tego przedsięwzięcia. Zenek ma fantastyczną muzykę, która jest częścią naszej kultury, kochają go tłumy. Od lat śledzę jego karierę i jestem pełna podziwu dla niego. - komentuje reżyserka. - Myślę, że na takiego bohatera czeka też polskie kino. Chcę uwiecznić w formie fabularnej wybrane momenty z życia i twórczości muzyka, drogę do spełnionych marzeń, wejść w jego duszę i pokazać emocje, bez przekłamania, bo ludzi interesuje przede wszystkim prawda - wyznaje Jungowska w “Super Expressie”.

Niestety w filmie nie zobaczymy samego Zenona Martyniuka - w jego rolę wcieli się profesjonalny aktor.

"Volta" Machulskiego, "Dunkierka" Nolana i nowy "Spider-Man" Wattsa. Oto premiery kinowe w lipcu

Więcej o:
Komentarze (196)
Będzie film o Zenonie Martyniuku. TVP Info porównało go do Ryszarda Riedla. I teraz ma problem
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 163 razy 153

  Porównać Riedla z tym wiejskim zapiewajłą.... rządzą nami chamy to i kultura schodzi do poziomu czworaków....

 • kruk6666

  Oceniono 108 razy 98

  Scena pierwsza "Zenek siedzi na swoim gumnie i patykiem zdrapuje gnój z gumofilców" cięcie...

 • polsz

  Oceniono 80 razy 74

  "Zenona Martyniuka znają wszyscy - "Król Disco Polo" jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów, a Polacy chcą więcej już nie tylko jego twórczości."
  nie znam, nie rozpoznaje i nie chcę jego twórczośći. I nigdy nie słyszałem tych jego hitów

 • zocha688

  Oceniono 68 razy 66

  Jak mozna upasc tak nisko jak TVP i jeszcze oczekiwac,ze my za to dno dna zaplacimy abonament.

 • omniasol

  Oceniono 68 razy 60

  mam juz tytul "W oparach kiczu Zenon M"

 • vomitorium1

  Oceniono 58 razy 58

  "Zenon Martyniuk jest już częścią polskiej kultury"
  i to jest straszne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX