Premiera teledysku do singla ''Muszę to zrobić'' promującego płytę ''jestem przestrzeń'' Moniki Borzym!

''Muszę to zrobić'' to tytuł singla promującego płytę ''jestem przestrzeń'' zawierającej 11 wierszy poetki Anny Świrszczyńskiej w interpretacji wokalistki jazzowej Moniki Borzym.

Do singla powstał nastrojowy teledysk, którego reżyserem jest Franek Przybylski. 
W nagraniu płyty wzięli udział także Wojciech Waglewski i gitarzysta John Scofield. Wydawcą albumu jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Współwydawcą i Dystrybutorem  jest Wydawnictwo Agora.

''Muszę to zrobić'' to jeden z tekstów Anny Świrszczyńskiej,  który w przejmującej interpretacji Moniki Borzym i oprawie muzycznej Mariusza Obijalskiego nabiera nowego wymiaru. Całości dopełnia nastrojowy klip, którego reżyserem jest Franek Przybylski. 

 
Moim zadaniem było, aby warstwą wizualną nie przykryć tego wyjątkowego i niespotykanie szczerego języka, który Mariusz Obijalski wraz z Moniką Borzym znaleźli na przekazanie poezji Anny Świrszczyńskiej. Wraz w występującymi w teledysku Magdą Fejdasz i Oskarem Malinowskim postanowiliśmy znaleźć język ruchu, który w sposób pozbawiony patosu, czy przesadnego dramatyzmu opowiedziałby historię Muszę to zrobić. Historię nie tyle o  śmierci, co o konieczności rozstania.- mówi Franek Przybylski.

Utwór promuję płytę ''jestem przestrzeń'', z utworami poetki Anny Świrszczyńskiej, które wybrała uznana reżyserka teatralna Agnieszka Glińska. Album ukazał się w ramach cyklu projektów muzycznych pod hasłem ''Pamiętamy'44'', organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Na płycie można usłyszeć elementy jazzowe, rockowe, elektroniczne, a także popowe. Znajdują się na niej także niespodzianki – w jej nagraniu wzięli udział goście specjalni: John Scofield, jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii jazzu, Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo, którego można usłyszeć w duecie z Moniką Borzym i Mitchell Long- ''czarodziej gitary'' - amerykański muzyk, specjalista jazzu, bluesa i world music. W nagraniu płyty udział wzięli także: Mariusz Obijalski (fortepian), Hubert Zemler (perkusja),Robert Kubiszyn (kontrabas i gitara basowa) i Michał Zaborski (kwartet smyczkowy).

W sklepach cyfrowych można kupić płytę tutaj, a własny krążek tutaj. 

Kosmos efektów specjalnych Luca Bessona, wybitny Ozon, i coś dla fanów Kinga. Premiery kinowe sierpnia