"Despacito" pobiło rekord wszech czasów. Teledysk obejrzano ponad 3 miliardy razy

Jeśli powiecie, że nie słyszeliście jeszcze w tym roku "Despacito", to nie uwierzymy. Przebój Luisa Fonsiego i Daddy Yankee odsłuchano na YouTubie już ponad 3 miliardy razy.

Jeśli przyjąć, że jedno wyświetlenie to jeden człowiek, to połowa globu powinna nucić "Despacito" Luisa Fonsiego i Daddy Yankee. Przebój właśnie przekroczył kolejną magiczną granicę wyświetleń na YouTubie.

3 miliardy dla "Despacito"

"Despacito" zdobyło popularność w nieprawdopodobnym tempie. Piosenkę, która stała się absolutnym hitem tego lata, wydano w styczniu. Od tego momentu biła kolejne rekordy. Najpierw błyskawicznie osiągnęła pierwszy miliard wyświetleń na YouTubie - w zaledwie 97 dni. Dwa miliardy wyświetleń osiągnęła zaledwie miesiąc później - najszybciej w historii YouTube'a. Już wtedy było oczywiste, że granica trzech miliardów zostanie przekroczona jeszcze przed końcem wakacji.

4 sierpnia "Despacito" przegoniło dotychczasowego lidera - "See You Again" Wiza Khalify i Charliego Putha. "See You Again" nie cieszyło się pierwszym miejscem zbyt długo. Niecały miesiąc temu wyprzedziło utwór, który bez wątpienia wszyscy znają - "Gangnam Style" koreańskiego rapera PSY. Dzisiaj, o godzinie 16 w sierpniowy poniedziałek, przebój Luisa Fonsiego i Daddy Yankee ma już 3 miliardy i 60 milionów wyświetleń.

 

Luis Fonsi i Daddy Yankee rozruszali cały region

Tegoroczny przebój to strzał w dziesiątkę. Oprócz korzyści, które dostarczył artystom i ich słuchaczom, wpłynął również pozytywnie na sytuację gospodarczą ubogiej wyspy Portoryko. Zainteresowanie turystyką w obszarze, gdzie nagrany został teledysk do kawałka "Despacito", wzrosło ponoć o 45 proc. Turystyczne agencje specjalnie organizują wycieczki tak, żeby można było zobaczyć pokazane w teledysku miejsca (np. dzielnicę La Perla w San Juan).

Ale nie wszyscy na świecie mogą się cieszyć "Despacito". Malezja zakazała nadawania piosenki w radiu publicznym. Utwór określono jako nieislamski, zaś słowa jako "nieprzyzwoite". Malezyjczykom trochę jednak zazdrościmy - jeśli powiecie, że będąc w Polsce nie słyszeliście jeszcze tej piosenki, to zwyczajnie nie uwierzymy. Luis Fonsi i Daddy Yankee zrobili naprawdę dobrą robotę. Ich przebój można usłyszeć właściwie wszędzie.

Wiedzieliście, że te światowe gwiazdy też wystąpiły w konkursie Eurowizji?

Więcej o:
Komentarze (51)
"Despacito" pobiło rekord wszech czasów. Teledysk obejrzano ponad 3 miliardy razy
Zaloguj się
 • sselrats

  Oceniono 26 razy 24

  Hmmm.... Gangnam Style byl duzo bardziej oryginalny.

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 23 razy 19

  to jest jakiś mega sit, ten kawałek!!!
  Próbowałem się ZMUSIĆ żeby go obejrzeć i posłuchać na Tjubie... i nie dałem rady.
  Kicz, szmira i tandeta. Gorze to, od Modern Talking.

 • psiakoncowa

  Oceniono 17 razy 15

  Przykład tego, że gó... najlepiej się sprzedaje.

 • szlachcic

  Oceniono 18 razy 10

  ilosc nie przechodzi na jakos
  to gowno, zapewne odsluchuja glupole z Chin
  tam byle gowno jest hitem i wystarczy ze kazdy chinol pusci to sobie 2 razy i jest wynik 3mld

 • silthor

  Oceniono 8 razy 8

  Taaa, kolejny "hit" 21 wieku, który jest marnym cieniem hitów lat 70., 80. czy nawet 90 (i bynajmniej nie mam na myśli moich ulubionych gatunków muzycznych, ale to, co masowo grano w radiach). Nie rozumiem, co się stało z przemysłem muzycznym, że wytwarza notorycznie takie miałkie nieciekawe rzeczy.

 • niezrzeszony1

  Oceniono 7 razy 7

  Nie znam hiszpańskiego, ale jak mniemam śpiewają o ru...iu, czyli nic nowego pod słońcem w temacie gustu pospólstwa.

 • censorship_of_the_press

  Oceniono 9 razy 7

  Aj... Faceci z łańcuchami na szyi, zbiera się na wymioty. Piosenki w podobnym brzmieniu były już wcześniej setki razy. Ma tyle wyświetleń, bo wyświetla ją Ameryka środkowa i południowa setki razy dziennie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX