Krzysztof Krawczyk nie wystąpi na sylwestra w Zakopanem. TVP wydało oświadczenie

Występ Krzysztofa Krawczyka u boku gwiazdy disco-polo Zenona Martyniuka miał być rzekomo atrakcją tegorocznego sylwestra TVP, podawała Gazeta Wyborcza. Artysta jednak odmówił współpracy - informuje menadżer muzyka.

Po raz drugi TVP planuje organizację imprezy sylwestrowej w Zakopanem. Władze miasta podać miały nawet w ubiegłym tygodniu do informacji publicznej, że u boku Zenka Martyniuka wystąpi król polskiej muzyki rozrywkowej Krzysztof Krawczyk - czytamy w ''Gazecie Wyborczej''. 

Krzysztof Krawczyk odmówił udziału w koncercie TVP

Ku wielkiemu zdziwieniu samego zainteresowanego, który po upublicznieniu tej informacji postanowił odmówić udziału w wydarzeniu z powodu braku profesjonalizmu organizatorów - informowała krakowska ''Gazeta Wyborcza''. 

Andrzej Kosmala, menedżer Krzysztofa Krawczyka, dokładnie tak to skomentował dla ''Wyborczej'':

– Krzysztof Krawczyk nie podpisał jeszcze żadnej umowy z TVP. Były tylko może dwa telefony z biura TVP w tej sprawie. Dlatego mocno zdziwiliśmy się, gdy dowiedzieliśmy się, że Telewizja Polska przekazuje już informacje o występie Krzysztofa w Zakopanem. Postanowiliśmy odmówić. Nie chodzi tu o politykę, tylko o brak profesjonalizmu organizujących tę imprezę.

Ponoć oprócz duetu Krzysztofa Krawczyka z Zenonem Martyniukiem planowany był jeszcze koncert zespołów Modern Talking i Bayerfull.

TVP dementuje informację o występie Krzysztofa Krawczyka 

Informacja zdążyła się rozjeść. Tymczasem władze TVP postanowiły stanowczo zaprzeczyć, że ktokolwiek informował o występie Krzysztofa Krawczyka. Na stronie pojawiło się następujące oświadczenie: 

W związku z publikacją, która ukazała się 2 października, na portalu krakow.wyborcza.pl, TVP oświadcza, że nieprawdziwa jest informacja, jakoby przedstawiciele Spółki informowali o tym, że Krzysztof Krawczyk weźmie udział w organizowanym przez TVP koncercie sylwestrowym w Zakopanem.

Telewizja Polska nie informowała o planach związanych z organizacją Sylwestra w Zakopanem, a tym bardziej nie podawała informacji o artystach, którzy ewentualnie wzięliby udział w wydarzeniu.

Wszelkie negocjacje prowadzone przez TVP odbywają się zgodnie z zasadami poufności, aż do momentu sfinalizowania umów.

Duet Krawczyka i Martyniuka

Szkoda, że ten występ nie dojdzie jednak do skutku - naszym zdaniem to byłoby naprawdę ciekawe wydarzenie muzyczne. Warto podkreślić też, że Krzysztof Krawczyk występuje na polskich scenach od 1963 roku, kiedy to zaczął karierę w zespole Trubadurzy. Solowo występuje od roku 1973. Przez lata wylansował przeboje takie jak  ''Parostatek'', ''Rysunek na szkle'', ''Pamiętam ciebie z tamtych lat'', "Jak minął dzień", "Za tobą pójdę jak na bal", "Ostatni raz zatańczysz ze mną" czy "Znamy się tylko z widzenia". 

Zenon Martyniuk z kolei jest uznawany za zdecydowanie najpopularniejszego wokalistę gatunku disco polo. Jego piosenka ''Przez Twe oczy zielone'' jest niewątpliwym szlagierem, który zanuci pod nosem każdy, kto go usłyszał chociaż raz. Dodajmy, że jednym z licznych jego wyróżnień jest nagroda specjalna od stacji Polo TV za aż siedem utworów w plebiscycie ''Disco Polo Hit Wszech Czasów''.

Wyobrażacie sobie, co to byłby za sceniczny duet?

Ale jak widać TVP ma ostatnio złą passę i napotyka się na liczne organizacyjne przeszkody związane z koncertami, choćby jak w przypadku Opola. 

W zeszłym roku na koncercie noworocznym telewizyjnej Dwójki wystąpiły takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Izabela Trojanowska, Doda z zespołem Virgin, Margaret, Michał Szpak, czy zespół Pectus. Co ciekawe w tym gronie nie zabrakło też samego Zenona Martyniuka. Może szykuje mu się jakiś telewizyjny benefis? 

"Mersal" - zwiastun

Więcej o: