Zespół ze Szczecina nagrał swoją wersję utworu Depeche Mode. Teraz zna ich cały świat

Zespół ludowy ze Szczecina nagrał folkową wersję "Enjoy the silence" Depeche Mode i udostępnił w Internecie. Nikt nie spodziewał się takiej reakcji.

Kiedy folkowy zespół ze Szczecina nagrał cover piosenki Depeche Mode "Enjoy the silence", nikt nie spodziewał się, że nagranie dotrze do Brytyjczyków. A jednak polska wersja utworu znalazła się na oficjalnym fanpage'u Depeche Mode, a ZPiT Szczecinianie stali się sławni na całym świecie!

Na początku roku Depeche Mode upoważniło swoich fanów do prowadzenia ich oficjalnego fanpage'a. Uprawnienia do strony każdego dnia trafiaj do innej osoby. Takie wyróżnienie spotkało także Tulię, 24-letnią studentkę ze Szczecina, która jest także członkinią zespołu folkowego ZPiT Szczecinianie. Kobieta udostępniła ich wersję "Enjoy the silence" na oficjalnym profilu Depeche mode. Dzięki temu usłyszeli ją nie tylko wszyscy fani brytyjskiego zespołu, lecz także sami członkowie!

Depeche Mode - Enjoy the silence (folk cover)Depeche Mode - Enjoy the silence (folk cover) fot. Ireneusz Lis, kadr Youtube

- Oto moja niespodzianka dla wszystkich! Jestem członkinią grupy folkowej od ponad 12 lat, a śpiewając i grając na barabanie wyrażam swoją pasję do muzyki. Myślę, że istnieje związek między muzyką tradycyjną a muzyką DM - obie są różnorodne, energetyczne i nostalgiczne. Dlatego poprosiłam koleżanki, byśmy zabawiły się, nagrywając cover tego utworu.
PS Drodzy Depeche Mode, jeśli potrzebujecie kogoś do chórków, macie nasz numer.
- Tulia Katharina Biczak

Pod polskim coverem pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Niektórzy twierdzą, że nasza wersja jest lepsza niż oryginał.

Posłuchajcie polskiego coveru "Enjoy the silence":

 

Zgadzacie się, że polski cover jest lepszy od oryginału? 

 

Depeche Mode powstało w 1980 r. w niewielkim, przemysłowym miasteczku Basildon. Z początku zespół współtworzył nurt new romantic, ale po odejściu współzałożyciela Vince'a Clarke'a (założył Yazzoo) i dołączeniu niezwykle kreatywnego, jak się miało okazać, Alana Wildera znudził się nagrywaniem banalnych syntezatorowych piosenek i zwrócił w stronę pionierskich eksperymentów z brzmieniem, nie tracąc przy tym przebojowości. Jako pierwszy w muzyce popularnej korzystał na taką skalę z nagrywanych przez siebie sampli (w tym tak dziwnych, jak odgłosy skakania po blasze czy walenia w szyny).

W połowie lat 80. Depeche Mode rozpoczęło marsz w stronę mroczniejszych klimatów, najpierw elektronicznych, a potem, na początku lat 90., rockowych. W 1995 r. zespół był na skraju rozpadu: opuścił go Wilder, a uzależniony od narkotyków Gahan próbował odebrać sobie życie. Gore, główny kompozytor zespołu, zdołał jednak utrzymać grupę w ryzach. Od wydania w 1997 r. albumu "Ultra" Depeche Mode utrzymuje poziom, nagrywając równe i dobrze przyjmowane płyty z singlami, które szybko zdobywają szczyty list przebojów.

W lipcu tego roku Brytyjczycy wystąpili na Narodowym w Warszawie.

Podoba Ci się polska wersja utworu Depeche Mode?
Więcej o: