Artur Rojek pokazał, jak śpiewa piosenkę z dzieciństwa. Fani są wzruszeni

Artur Rojek wyznał, że to utwór jego dzieciństwa. "Ta piosenka sprawia, że przenika mnie specyficzne uczucie". Fani są zachwyceni.

Artur Rojek przygotował dla fanów wyjątkową niespodziankę. Na jego Facebooku pojawiło się nagranie z NOSPR w Katowicach, w której, przy pełnej sali, artysta w niezwykle emocjonalny sposób śpiewa kultową meksykańską piosenkę - "Cucurrucucú Paloma".

- Dwa wielkie francuskie hity lat 70-tych "Et Si Tu N’Existe Pas", "L’ete Indien" i jeden hiszpański w wykonaniu Julio Iglesiasa to piosenki z mojego dzieciństwa. Do teraz przenika mnie specyficzne uczucie, kiedy je słyszę. Przypominam sobie wakacje nad morzem, muzykę z dancingów słyszaną zza szyb hoteli podczas wieczornych spacerów po deptaku i lodowaty Bałtyk - przyznał artysta.

 

"Cucurrucucú Paloma" w jego wykonaniu to zapowiedź płyty "Artur Rojek koncert w NOSPR", która ukaże się 3 listopada.

- Przez wiele lat "Cuccuruccu" siedziało gdzieś we mnie, ale w natłoku różnych innych spraw z czasem o nim zapomniałem. Aż do momentu filmu "Porozmawiaj z nią" Almodóvara, w którym wykonuje ją słynny brazylijski piosenkarz Caetano Veloso. Tu brzmi zupełnie inaczej. Jest bardziej subtelna, minimalna i trudniejsza rytmicznie, ale to chyba najpiękniejsza wersja jaka istnieje. [...] Tuż przed ostatnią trasą promującą mój debiut solowy padł pomysł, żeby zrobić z tego cover - tłumaczy Artur Rojek.

Artur RojekArtur Rojek PRZEMYSŁAW SKRZYDŁO Agencja Wyborcza.pl

- Ta piosenka przez wiele lat siedziała gdzieś we mnie. Jednak w natłoku różnych innych spraw z czasem o niej zapomniałem. Aż do momentu filmu „Porozmawiaj z nią” Almodovara, w którym wykonuje ją słynny brazylijski piosenkarz Caetano Veloso. Cieszę się, że mogę się teraz nią z Wami podzielić - napisał na swoim Facebooku artysta.

Fani zachwycili się wykonaniem meksykańskiego utworu:

Album "Artur Rojek koncert w NOSPR" to podróż w czasie i przestrzeni do niezwykłej sali koncertowej, gdzie miał miejsce niecodzienny koncert. 29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach Artur Rojek wystąpił wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Na płycie znajdą się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura, ale także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert i utwory z repertuaru kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.

Artur Rojek - Gitarzysta, wokalista, autor tekstów, twórca i dyrektor artystyczny Off Festivalu. Przez 20 lat frontman zespołu Myslovitz, z którym nagrał osiem albumów. Współtwórca projektu Lenny Valentino. W 2014 roku ukazał się jego pierwszy solowy krążek "Składam się z ciągłych powtórzeń", który osiągnął status platynowej płyty. Przez blisko dziesięć lat trenował pływanie. Został mistrzem polski juniorów na 400 metrów kraulem.

Przypominamy: Artur Rojek: Zawsze mam doła przed Off Festivalem [WYWIAD] >>

Podoba Ci się występ Artura Rojka?
Więcej o: