Zespół Hey zawiesza działalność. Kasia Nosowska podała powód

"Czas sprawdzić i zobaczyć, kim jesteśmy kiedy nie jesteśmy z Heya, kim jesteśmy jako ludzie" - powiedziała Kasia Nosowska w wywiadzie na Open FM i potwierdziła: po 25 latach zespół Hey zawiesza działalność.

Po 25 latach występowania właściwie bez większych przerw zespół Hey zdecydował się zawiesić działalność. Trasa zatytułowana "Fayrant Tour" będzie ostatnią, podczas której widzowie na żywo wysłuchają przebojów zespołu. Informację potwierdziła sama Kasia Nosowska w wywiadzie dla magazynu "Zwierciadło", jak również w wywiadzie dla Open FM. Audycji, podczas której wokalistka zespołu opowiadała o niektórych przyczynach zawieszenia działalności, możecie wysłuchać tutaj (tę konkretną kwestię porusza w okolicach 14. minuty rozmowy):

Hey zawiesza działalność

Koncerty z trasy "Fayrant Tour" są ostatnią możliwością wysłuchania zespołu na żywo. Jednak Kasia Nosowska nie mówi, że to koniec definitywny:

Nie twierdzę, że to jest definitywny koniec. Po prostu nie wiemy, ile to potrwa. Na pewno nie wrócimy za pół roku, rok, i to nie chwyt marketingowy - mówi.

Jest zatem dla fanów nadzieja. Muzycy sami nie mówią też, że definitywnie kończą z muzyką. Zapewne większość z nich wciąż będzie można zobaczyć tu i ówdzie.

"Fayrant Tour" - gdzie odbędą się koncerty?

FAYRANT to siedem koncertów w największych halach koncertowych w kraju. Koncertów wyjątkowych, wspominkowych, przekrojowych a przede wszystkim emocjonalnych. Będą goście, będą hity, będą rzeczy zapomniane, a specjalnie na tę imprezę wyciągnięte z dna szuflady. Będą również niespodzianki i cała masa dobrej zabawy, czyli wszystko to, czego nie może zabraknąć na dobrej imprezie urodzinowej - tak zapraszają na swoje koncerty muzycy, nie wspominając, że będą to - na dłuższy czas - ostatnie koncerty. Gdzie się odbędą?

24 listopada, godz. 20 (piątek) Torwar, ul. Łazienkowska 6A, Warszawa
25 listopada, godz. 20 (sobota) Arena Azoty, ul. Władysława Szafera 3/5/7, Szczecin
26 listopada, godz. 19 (niedziela) Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, Wrocław
2 grudnia, godz. 20 (sobota) Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań
3 grudnia, godz. 19 (niedziela) Ergo Arena, plac Dwóch Miast 1, Gdańsk
6 grudnia, godz. 19 (środa) Tauron Arena, ul. Stanisława Lema 7, Kraków
8 grudnia, godz. 20 (piątek) Spodek, Aleja Korfantego 35, Katowice

 

25 lat zespołu Hey

Zespół Hey założyli w 1992 roku gitarzysta Piotr Banach i wokalistka Katarzyna Nosowska. Już od pierwszego albumu ("Fire") uznawani są za jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. W 2016 wydali ostatni album ("Błysk"), który uzyskał status platynowej płyty. Wielokrotnie zdobywali Fryderyki - najważniejsze nagrody polskiej branży muzycznej. W sumie wydali 18 płyt, zagrali niezliczoną ilość koncertów, napisali i nagrali równie niezliczoną ilość piosenek. Współpracowali właściwie z każdym liczącym się w Polsce artystą.

Więcej o:
Komentarze (94)
Zespół Hey zawiesza działalność. Kasia Nosowska podała powód
Zaloguj się
 • P B

  Oceniono 52 razy 40

  Szkoda. Fantastyczny wokal, najlepszy damski w Polsce.
  Kurcze, że też koncert w Poznaniu nie jest wcześniej, choć i tak wolałabym posłuchać Kaśki bardziej kameralnie i unplugged, raczej.
  Mając taki potencjał może zaśpiewać absolutnie w każdym miejscu i będzie doskonale.

 • Andrzej Mrozek

  Oceniono 31 razy 21

  To szkoda zawiesza się Hey również T.Love polska muzyka rozrywkowa kończy się na wykonawcach.którzy zaczynali w latach 90ych i poprzednich. Nie potrafię wymienić wykonawców z ostatnich 15 lat którzy zapadli w pamięć i którzy tak jak ich wcześniejsi poprzednicy byliby ciągle na topie może jedynie Sylwia Grzeszczak. Który z aktualnie powstałych zespołów i wykonawców przetrwa niezmiennie na scenie z powodzeniem 20,30 lat jak właśnie Hey T Love Lady Pank,Kayah,Kasia Kowalska i inni a co dopiero 50 i więcej lat na scenie jak Skaldowie w niezmiennym składzie , Panie Santor i Kunicka czy pan Połomski. Nie te czasy, inna muzyka,inny sposób dychy,interpretacji.,kreacji medialnej smutno i szkoda...

 • indy.m

  Oceniono 25 razy 19

  A może zmienić zasady gry?

 • paastafarai

  Oceniono 20 razy 18

  ja mam nadzieje, że kiedyś się odwiesi
  byłem na dwóch koncertach i bawiłem sie świetnie
  a Pani Kasia Nosowska jest świetną artystką i fajnym człowiekiem

 • kormo

  Oceniono 24 razy 12

  Nie ma Heya we wsi

 • karol_wald

  Oceniono 14 razy 10

  Szkoda, akurat ostatnia płyta była świetna. Dla mnie pierwsza trójka 2016.

 • blablick

  Oceniono 10 razy 8

  Jak by to było tu w Niujorku, to byli sławni i bogaci. W PL z rocka wyżyć sie już nie da. Czasy się zmieniają i muzyka też. Ale w Polsce mam wrażenie że nic się nie zmienia bo nie ma co się już zmieniać
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX