Zespół Hey zawiesza działalność. Kasia Nosowska podała powód

"Czas sprawdzić i zobaczyć, kim jesteśmy kiedy nie jesteśmy z Heya, kim jesteśmy jako ludzie" - powiedziała Kasia Nosowska w wywiadzie na Open FM i potwierdziła: po 25 latach zespół Hey zawiesza działalność.

Po 25 latach występowania właściwie bez większych przerw zespół Hey zdecydował się zawiesić działalność. Trasa zatytułowana "Fayrant Tour" będzie ostatnią, podczas której widzowie na żywo wysłuchają przebojów zespołu. Informację potwierdziła sama Kasia Nosowska w wywiadzie dla magazynu "Zwierciadło", jak również w wywiadzie dla Open FM. Audycji, podczas której wokalistka zespołu opowiadała o niektórych przyczynach zawieszenia działalności, możecie wysłuchać tutaj (tę konkretną kwestię porusza w okolicach 14. minuty rozmowy):

Hey zawiesza działalność

Koncerty z trasy "Fayrant Tour" są ostatnią możliwością wysłuchania zespołu na żywo. Jednak Kasia Nosowska nie mówi, że to koniec definitywny:

Nie twierdzę, że to jest definitywny koniec. Po prostu nie wiemy, ile to potrwa. Na pewno nie wrócimy za pół roku, rok, i to nie chwyt marketingowy - mówi.

Jest zatem dla fanów nadzieja. Muzycy sami nie mówią też, że definitywnie kończą z muzyką. Zapewne większość z nich wciąż będzie można zobaczyć tu i ówdzie.

"Fayrant Tour" - gdzie odbędą się koncerty?

FAYRANT to siedem koncertów w największych halach koncertowych w kraju. Koncertów wyjątkowych, wspominkowych, przekrojowych a przede wszystkim emocjonalnych. Będą goście, będą hity, będą rzeczy zapomniane, a specjalnie na tę imprezę wyciągnięte z dna szuflady. Będą również niespodzianki i cała masa dobrej zabawy, czyli wszystko to, czego nie może zabraknąć na dobrej imprezie urodzinowej - tak zapraszają na swoje koncerty muzycy, nie wspominając, że będą to - na dłuższy czas - ostatnie koncerty. Gdzie się odbędą?

24 listopada, godz. 20 (piątek) Torwar, ul. Łazienkowska 6A, Warszawa
25 listopada, godz. 20 (sobota) Arena Azoty, ul. Władysława Szafera 3/5/7, Szczecin
26 listopada, godz. 19 (niedziela) Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, Wrocław
2 grudnia, godz. 20 (sobota) Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań
3 grudnia, godz. 19 (niedziela) Ergo Arena, plac Dwóch Miast 1, Gdańsk
6 grudnia, godz. 19 (środa) Tauron Arena, ul. Stanisława Lema 7, Kraków
8 grudnia, godz. 20 (piątek) Spodek, Aleja Korfantego 35, Katowice

 

25 lat zespołu Hey

Zespół Hey założyli w 1992 roku gitarzysta Piotr Banach i wokalistka Katarzyna Nosowska. Już od pierwszego albumu ("Fire") uznawani są za jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. W 2016 wydali ostatni album ("Błysk"), który uzyskał status platynowej płyty. Wielokrotnie zdobywali Fryderyki - najważniejsze nagrody polskiej branży muzycznej. W sumie wydali 18 płyt, zagrali niezliczoną ilość koncertów, napisali i nagrali równie niezliczoną ilość piosenek. Współpracowali właściwie z każdym liczącym się w Polsce artystą.

Więcej o: