George Young z AC/DC nie żyje. Jego bracia opublikowali poruszający post

"Bez niego nie byłoby AC/DC". Australijski gitarzysta i producent miał 70 lat.

George Young, muzyk i producent AC/DC zmarł w poniedziałek (23 października) w wieku 70 lat.

Zespół poinformował o jego śmierci na swoim Facebooku:

- Z bólem serca informujemy o odejściu naszego kochanego brata i mentora George'a Younga. Bez jego pomocy i wskazówek nie byłoby AC/DC. Jako muzyk, kompozytor piosenek, producent, doradca i wiele, wiele więcej był nam najbardziej oddaną i profesjonalną osobą. Jako brat - nie można było marzyć o lepszym. Za wszystko, co zrobił i co nam dał przez swoje życie, będziemy go zawsze pamiętać z wdzięcznością i będzie bliski naszym sercom.

George Young urodził się 6 listopada 1947 roku w Szkocji. W wieku 17 lat stał się obywatelem Australii. Jego kariera rozpoczęła się w latach 60., kiedy wraz gitarzystą z Harrym Vandą założył zespół The Easybeats, słynący m.in. z hitu "Friday on My Mind".

George Young, najstarszy brat, producent AC/DCGeorge Young, najstarszy brat, producent AC/DC 

Jednak największa kariera George'a Younga rozpoczęła się, gdy wraz z Vandą, Tedem Albertem założyli firmę produkcyjną Albert Music. Powstały tam kultowe płyty AC/DC, m.in.: "High Voltage", gdzie George grał na gitarze basowej, "Powerage", "Let There Be Rock", "Who Made Who" i "Blow Up Your Video". W 2000 roku George wyprodukował płytę "Stiff Upper Lip".

AC/DCAC/DC Materiały prasowe

 
Więcej o: