Fats Domino nie żyje. Ojciec rock'n'rolla miał 89 lat

Antoine "Fats" Domino był jednym z najważniejszych twórców rock'n'rolla. "Był zabawnym, skromnym i uduchowionym człowiekiem".

Nie żyje Antoine "Fats" Domino, amerykański piosenkarz i kompozytor R&B, a także jeden z najważniejszych twórców rock'n'rolla.

Antoine "Fats" Domino urodził się w 1928 roku w Nowym Orleanie. W wieku 14 lat rzucił szkołę i rozpoczął pracę w fabryce. Dorabiał śpiewając w miejscowych pubach. W 1949 roku Domino grał w klubie Hideaway Club za 3 dolary tygodniowo. Aż do momentu, w którym podpisał kontrakt z Imperial Records.

 

Karierę rozpoczął pod koniec lat 40. W latach 50. był już jednym z najpopularniejszych twórców rock'n'rolla. Nagrał 40 płyt, z czego 35 znalazło się na liście Billboard Top 40.

 

Jego krążek "The Fat Man" był pierwszym rock'n'rollowym albumem, który sprzedał się w milionie egzemplarzy. Jedyną osobą, z którą Fats Domino konkurował o ilość sprzedanych płyt, był Elvis Presley.

 

Muzyk zmarł w wieku 89 lat.

Więcej o:
Komentarze (6)
Fats Domino nie żyje. Ojciec rock'n'rolla miał 89 lat
Zaloguj się
 • matprot

  Oceniono 7 razy 7

  Pani(e) JS z działu Kultura, proszę rozwinąć, w jakim znaczeniu Domino był "duchowym" człowiekiem.

  (Bo wydaje mi się, że zgodne z kontekstem tłumaczenie angielskiego "spiritual" powinno brzmieć "natchniony" lub "uduchowiony"... ale może się mylę, może Domino faktycznie był duchowy.

  sjp.pwn.pl/sjp/duchowy;2454552.html )

 • sto100

  Oceniono 3 razy 3

  Co to były za rock'n'rolle, co za prywatki, co za zabawy w Nawojce. Żal nie tylko wspomnień, nie tylko muzyki, żal bo ile ta muzyka niosła nowego życia.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 1 raz 1

  Thank you Fat`s,
  You will find your thrill when collecting BLUEBERRIES on the heavenly HILL!
  youtu.be/54sVT4CtmEM?list=RDbQQCPrwKzdo

 • mundek42

  0

  smutna to wiadomosc zegnaj Domino pamiec o Tobie bedzie wieczna

 • student_zebrak

  0

  ale muzyka niesmiertelna !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX