Ta muzyka przenosi do lat 80. TROJ: Ludzie myślą, że inspiruję się Depeche Mode

Jednak TROJ, czyli Marek Karwowski nie czerpie z poprzednich epok. Inspiracji szuka w aplikacji na tablecie, gdzie sam tworzy synthpopowe brzmienia. Posłuchajcie "You bringing me".

Klip do piosenki Troja "You bringing me" jest już w sieci! To wyjątkowo warszawskie wideo. Można zobaczyć w nim miasto w niecodziennym wydaniu - bez ludzi, samochodów, zupełnie puste. Niezwykła jest również historia przedstawiona w klipie - zaskakująca, niejednoznaczna, i co najciekawsze, nawiązująca do legend o Warszawskiej Syrence.

 

Piosenka "You bringing me" pochodzi z debiutanckiej EPki TROJA, czyli Marka Karwowskiego, który niedawno rozpoczął swoją solową karierę. Muzyk jest także członkiem zespołu Renton:

- Z Rentonem wydaliśmy 2 płyty, graliśmy dużo koncertów, występowaliśmy na różnych festiwalach, m.in. na Openerze czy Offie, także mam za sobą niemałe doświadczenie muzyczne. Obecnie nasza działalność zwolniła.

 

- A mój solowy projekt powstał trochę przypadkiem. Wpadł w moje ręce tablet, gdzie na dotykowym ekranie mogłem grać na różnych instrumentach, miałem pod palcami praktycznie wszystko, co jest potrzebne do tworzenia muzyki. W bardzo wygodny sposób mogłem tworzyć szkice nowych piosenek.

 

- To było dla mnie coś nowego i coś bardzo inspirującego. Postanowiłem wtedy zająć się na poważnie produkcją muzyczną, robić piosenki od początku do końca samodzielnie. Taka niezależność jest bardzo fajna, ale również mocno wymagająca.

Wiele osób zwraca uwagę na podobieństwo do Depeche Mode, jednak, jak podkreśla muzyk, zespoły z minionych epok nie są jego inspiracją:

- Lubię ich, szczególnie ich pierwsze płyty. Ale nie inspiruję się muzyką z lat 80, to brzmienie jakoś naturalnie do mnie przychodzi. Lubię odkrywać nowości. Ostatnio słucham St. Vincent, Mura Masa, Four Tet i Electric Guest.

Debiutancką Epkę, z której pochodzi piosenka z klipu, TROJ wydał w dniu swoich urodzin. Teraz kończy pracę nad nową Epka, pojawia się na niej 4 premierowe piosenki

- Mam nadzieję, że zrobię sobie kolejny prezent i najnowsza Epka pojawi się jeszcze przed świętami - mówi TROJ.

Reżyserem i producentem klipu jest Marek Cichy, mający na swoim koncie
dziesiątki spotów reklamowych dla dużych brandów. To jego pierwszy klip
muzyczny. Autorem zdjęć jest Adrian Dmoch, twórca filmów dokumentalnych, m.in. "Chasing the breath". Obydwoje są również autorami scenariusza.

Więcej o: