Nie żyje Malcolm Young. Założyciel i gitarzysta AC/DC miał 64 lata

O śmierci współzałożyciela i byłego gitarzysty grupy AC/DC poinformował jego brat, Angus Young. Malcolm Young trzy lata temu przeszedł udar mózgu.

Malcolm Young razem ze swoim bratem - Angusem Youngiem - założył w 1973 roku AC/DC. Aż do 2014 roku był sercem zespołu. Dbał o teksty, odpowiadał za muzykę, ale nade wszystko był genialnym gitarzystą, który zapisał się w historii rocka. Angus poinformował o śmierci brata w sobotę 18 listopada:

Z oddaniem i poświęceniem napędzał zespół. Jako gitarzysta, tekściarz i wizjoner był perfekcjonistą i wyjątkowym człowiekiem. Zawsze trzymał się swego i mówił to, co chciał. Był dumny z tego, co robił. Jego oddanie fanom było niezrównane.

Jako jego bratu ciężko mi wyrazić słowami, ile dla mnie znaczył. Nasza więź była wyjątkowa.

Zostawia po sobie dziedzictwo, które będzie żyło wiecznie.

Malcolm, świetna robota.

W AC/DC aż do 2014

W 2014 roku Malcolm Young musiał zawiesić swoją muzyczną karierę. Jego zdrowie pogorszyło się na tyle, że nie był w stanie występować na scenie. Malcolma jako gitarzystę zastąpił przy pracy nad nowymi utworami zespołu jego kuzyn, Stevie Young. Pod koniec 2014 roku muzycy AC/DC ogłosili, że ze względu na problemy zdrowotne Malcolm Young nie da rady wrócić do zespołu i jego miejsce na stałe zajmuje Stevie w czasie trasy "Rock or Bust World Tour".

Malcolm Young cierpiał na zaniki pamięci po udarze, potrzebował całodobowej opieki. Rodzina do samego końca angażowała go w życie AC/DC, jego brat Angus starał się wykorzystać wszystkie niedokończone materiały, jakie Malcolm zostawił jeszcze przed udarem.

 

Grupa zaledwie miesiąc temu pożegnała innego z braci Young - George'a, który przez lata był producentem AC/DC.

Więcej o: