David Cassidy nie żyje. Gwiazda lat 70., wokalista i aktor, miał 67 lat

Nie żyje David Cassidy - amerykański wokalista, gitarzysta i aktor. Miał 67 lat.

Jego największe przeboje to "How Can I Be Sure", "Daydreamer / The Puppy Song" i "Could It Be Forever".

Był też znany z roli Keitha Patridge'a, starszego syna Shirley Jones, w musicalowym sitcomie z lat 70. "The Partridge Family".

 

Walczył z chorobą

Cassidy od długiego czasu zmagał się z chorobą alkoholową. Niedawno okazało się też, że cierpi na początki demencji. Do szpitala w Fort Lauderdale na Florydzie trafił w ubiegłym tygodniu z powodu problemów z nerkami i wątrobą. Lekarze od kilku dni mówili, że jego stan nie ulega poprawie i spodziewają się najgorszego.

Gwiazda lat 70.

Sitcom "The Partridge Family" nagrywano od 1970 do 1974 roku. Pokazywał życie rodziny związanej z rockiem i ich przygody na trasach. Cassidy był jednym z dwójki aktorów, którym rzeczywiście pozwolono śpiewać na planie - wszystkie pozostałe dzieci, które również grały muzyków, miały podłożone głosy podczas śpiewania. To dzięki serialowi zaczął karierę solową i genialnie wykorzystał swoją popularność wśród dziewcząt.

David Cassidy w 1972 rokuDavid Cassidy w 1972 roku Fot. ABC Television Network | Wikimedia Commons | CC0

Cassidy stał się marzeniem większości dziewcząt w latach 70. Na jego koncerty ściągały rzesze fanek, skuszone nie tylko głosem, ale i wyglądem piosenkarza. I niekiedy płaciły za to bardzo wysoką cenę - kilka koncertów piosenkarza skończyło się chaosem i paniką, w Londynie w 1974 roku ucierpiało prawie 800 osób. Dziennikarze szaleństwo na punkcie Cassidy'ego nazywali "Cassidymanią".

Za sławę w młodym wieku zapłacił alkoholizmem i uzależnieniem od narkotyków. W kolejnych latach występował niekiedy w filmach, zdarzało mu się koncertować. W 2015 roku ogłosił, że jest bankrutem.

Więcej o: