Jacek Kurski: Luis Fonsi wystąpi z "Despacito" na Sylwestrze TVP w Zakopanem

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Do Zakopanego na zaproszenie TVP przyjedzie Luis Fonsi - wykonawca hitu lata 2017, "Despacito".

Przetrwać lato 2017 i nie usłyszeć "Despacito" mógł chyba tylko ktoś ukryty pod kamieniem. A jeśli ktoś taki się uchował, to nic straconego - "Despacito" przybędzie na zabawę sylwestrową do Zakopanego, organizowaną przez TVP. Luis Fonsi ze wszystkich krajów na całym świecie wybrał właśnie Polskę. O sukcesie poinformował sam prezes TVP, Jacek Kurski:

Luis Fonsi zagra w Zakopanem

"Mamy to! Hit 2017 i jego wykonawca Luis Fonsi z wielu propozycji wybrał Zakopane i TVP!" napisał Jacek Kurski. Luis Fonsi to tylko jedno z wielu słynnych nazwisk, jakie udało się zgromadzić TVP na "Sylwestrze Marzeń 2017".

Nie tylko Fonsi. Wystąpi też Zenon Martyniuk

Prócz wykonawcy hitu tego roku widzowie TVP zobaczą m.in. Zenona Martyniuka i Marylę Rodowicz. TVP zachęca też takimi gwiazdami, jak: Zakopower, Margaret, Thomas Anders z Modern Talking.

"Despacito" idzie na rekord

"Despacito" zdobyło popularność w nieprawdopodobnym tempie. Piosenkę, która stała się absolutnym hitem tego lata, wydano w styczniu 2017. Od tego momentu biła kolejne rekordy. Najpierw błyskawicznie osiągnęła pierwszy miliard wyświetleń na YouTubie - w zaledwie 97 dni. Dwa miliardy wyświetleń osiągnęła zaledwie miesiąc później - najszybciej w historii YouTube'a. Już wtedy było oczywiste, że granica trzech miliardów zostanie przekroczona jeszcze przed końcem wakacji.

4 sierpnia "Despacito" przegoniło dotychczasowego lidera - "See You Again" Wiza Khalify i Charliego Putha. "See You Again" nie cieszyło się pierwszym miejscem zbyt długo. Niecały miesiąc temu wyprzedziło utwór, który bez wątpienia wszyscy znają - "Gangnam Style" koreańskiego rapera PSY. 7 sierpnia o godzinie 16 przebój Luisa Fonsiego i Daddy Yankee ma już 3 miliardy i 60 milionów wyświetleń.

Sylwester Marzeń TVP znowu w Zakopanem

Po raz drugi TVP planuje organizację imprezy sylwestrowej w Zakopanem. Jak informuje TVP, scena imprezy jest już niemal gotowa. Turyści i mieszkańcy miasta będą mogli zobaczyć widowisko na żywo na Równi Krupowej, zaś widzowie przed telewizorami obejrzą je na TVP2.

Więcej o: