Do sieci trafiła nieznana piosenka Amy Winehouse. Przeleżała w szufladzie 17 lat

Amy Winehouse nagrała ją w wieku 18 lat. "Ludzie powinni to usłyszeć''.

''My Own Way'' - tak brzmi tytuł nagranego 17 lat temu i schowanego "do szuflady" utworu Amy Winehouse, który właśnie został udostępniony na Youtubie. Artystka nagrała go jako osiemnastolatka, tuż przed rozpoczęciem swojej wielkiej kariery.

Przypominamy: "Zrobiła wszystko, co mogła". Ojciec Amy Winehouse równo rok po śmierci córki [WYWIAD] >>

- Pisaliśmy sporo popowych melodii z różnymi artystami o wątpliwym talencie. To był szczególnie trudny okres w świecie muzyki pop - przyznaje Gil Cang, muzyk z Camden Town w Londynie (ulubionej dzielnicy Amy), który razem z Jamesem McMillanem napisał niepublikowaną piosenkę.

 

- Amy przyszła, żeby nas zobaczyć, otworzyła usta i po prostu nas wszystkich zdmuchnęła. Od razu zdaliśmy sobie sprawę z jej talentu. Szczęka opadła mi na podłogę. Powiedzieliśmy jedynie "wow, tak!" - wspomina.

Muzyk znalazł piosenkę kilka dni temu. Zdecydował się na publikację, bo stwierdził, że ludzie powinni ją usłyszeć. 

- Mamy nadzieję, że piosenka ucieszy wielu fanów - przyznaje Gil Cang w rozmowie z "Camden New Journal".

Amy Winehouse, która zmarła w 2011 roku za życia nagrała 3 płyty, z czego tylko 2 zostały wydane - ''Frank'' (2003) i ''Back to Black'' (2006). Kilka miesięcy po jej śmierci ukazał się trzeci album - ''Lioness: Hidden Treasures'' z jedenastoma niepublikowanymi utworami, w tym z nagranym tuż przed śmiercią duetem z Tonym Bennettem - ''Body and Soul'':