Koniec Przystanku Woodstock. Owsiak: musimy zmienić nazwę. Będzie to POL'AND'ROCK

Jurek Owsiak ogłosił na dzisiejszej konferencji WOŚP, że zeszłoroczny Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą był ostatnim - pod tą nazwą. W 2018 roku muzycy zagrają już na Pol'and'Rock Festiwal Kostrzyn nad Odrą.

Po 23 latach festiwal Przystanek Woodstock zmuszony jest zmienić nazwę. Jurek Owsiak obwieścił to na konferencji prasowej, przy okazji ogłoszenia ostatecznych wyników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to ostatnia informacja, podana podczas konferencji:

Od dzisiaj festiwal nazywamy Pol'and'Rock Festiwal Kostrzyn nad Odrą.

Jakie są powody zmiany nazwy festiwalu?

Przystanek Woodstock musi przejść do historii z powodów prawnych. Okazuje się, że Michael Lang, twórca oryginalnego, amerykańskiego festiwalu Woodstock, przestał być zadowolony z tego, że w Polsce wykorzystywana jest nazwa jego festiwalu podczas innej muzycznej imprezy. Jurek Owsiak tak tłumaczył tę sytuację:

Nazwa "Woodstock" jest zastrzeżona, jest wypracowana i stworzona w 1969 roku. Z powodów prawnych, z powodów, które wyczerpały już limit przyjaźni i miłości Michaela Langa - twórcy Woodstock amerykańskiego wobec nas, musimy zmienić nazwę festiwalu.

Poza tym Pol'and'Rock Festiwal Kostrzyn nad Odrą będzie odbywał się tak samo, jak Przystanek Woodstock - bez dodatkowych opłat, najprawdopodobniej w stanie "podwyższonego ryzyka", na które również narzekał Jurek Owsiak:

Podwyższone ryzyko przez dwa lata to był jakiś upiorny prezent, z którym musieliśmy sobie dać radę.

Przystanek Woodstock 2017 "imprezą o podwyższonym ryzyku"

Szef WOŚP żegnał uczestników zeszłorocznego festiwalu z Dużej Sceny po godz. 3 w nocy. W emocjonalnym wystąpieniu, zachrypniętym głosem mówił m.in. o kłodach rzucanych pod nogi organizatorom Woodstocku. 

- Nie igrajcie z rock and rollem! Nie wchodź z butami w nasz świat. Nie mów mi, że tu jest podwyższone ryzyko. Jeśli tak mówisz, to obrażasz mnie, fundację i tych ludzi! - mówił Jerzy Owsiak.

- Cztery dni, może nawet milion ludzi bawiło się w pokoju. Gościu, widziałeś tylu ludzi uśmiechniętych? Nie bądź taki, przytul się do nas, baw się z nami - apelował Owsiak.

Podkreślał, że jest patriotą i "dałby się za ten kraj posiekać" - Nie mówi mi, k***a, że jestem drugi sort! - powiedział.

Kiedy odbędzie się Pol'and'Rock Festiwal Kostrzyn nad Odrą?

Tak samo, jak odbywał się Przystanek Woodstock co roku, tak i Pol'and'Rock Festiwal Kostrzyn nad Odrą będzie miał miejsce 2,3 i 4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Więcej o: