Metallica zagrała "Jožina z bažin" na koncercie w Pradze. Ludzie oszaleli

Amerykański zespół zrobił niespodziankę fanom z Pragi. Widać, że nie tylko Polacy uwielbiają Jožina z bažin.

Krecik, czeskie filmy i... Jožin z bažin - to tylko kilka rzeczy, za które uwielbiamy Czechów. I chyba nie tylko my. Podczas wczorajszego koncertu w Pradze Metallica zrobiła niespodziankę swoim fanom i zaśpiewała kultową piosenkę z lat 70. Widownia oszalała z zachwytu i dołączyła do zespołu:

 

Ivan Mladek i Ivo Pesak nagrali ''Jožina'' w 1977 roku, jednak największą popularność w Polsce utwór zdobył w 2007 roku, kiedy trafił na Youtuba. Po kilku miesiącach czeski hit o potworze z bagien, który pożera letników został wyświetlony kilka milionów razy.

 

Rok później zespół Banjo Band zaczął grać koncerty w Polsce. Próbował przekonał fanów do swoich nowszych kawałków, ale polska publiczność chciała w kółko słuchać tylko Jožina. Pešák mówił wówczas, że potrafi też "tańczyć Jožina po czesku, po polsku i w każdym innym języku".

To nie pierwszy raz kiedy Metallica zaskakuje znajomością kultury kraju, w którym gra. Podczas koncertu w Warszawie w 2010 roku basista Rob Trujillo krzyknął "Zaje****ie!" do polskich fanów - posłuchajcie od 52 minuty:

 

Metallica już 28 kwietnia 2018 zagra w Krakowie. Ciekawe, czym zaskoczą nas tym razem.

Przypominamy: Lubimy Metallicę za ciężkie brzmienie, teraz zrobili coś zupełnie innego. To trzeba zobaczyć >>