ABBA wraca! Zespół nagrał dwie zupełnie NOWE piosenki po 35 latach

Zespół ABBA po 35 latach od rozwiązania spotkał się w studio nagraniowym. Efekt? Zupełnie nowe dwie piosenki, które będą miały swoją premierę w grudniu tego roku.

To już pewne - ABBA wraca. Choć członkowie zespołu zdecydowali się zawiesić swoją współpracę w 1982 roku, teraz spotkali się ponownie w studio nagraniowym. Tak powstały dwie zupełnie nowe piosenki, z których jedna nosi tytuł "I still have faith in you". Zostaną wykonane na antenie BBC w grudniu 2018.

O efektach pracy zespół poinformował na Facebooku:

W komunikacie czytamy:

Wszyscy czuliśmy, że byłoby świetnie po 35 latach ponownie połączyć siły i pracować w studio nagraniowym. I tak też zrobiliśmy. Było tak, jakby czas zatrzymał się w miejscu, jakbyśmy wyjechali na krótkie wakacje. To było doskonałe doświadczenie!
W efekcie mamy dwie nowe piosenki, jedna z nich to "I still have faith in you". Zostaną zaprezentowane przez nasze wirtualne avatary w grudniu na antenie BBC.
Może i się zestarzeliśmy, ale piosenki są nowe. I to jest doskonałe uczucie.

Tak, dobrze czytacie - piosenki wykonają wirtualne avatary członków grupy. I oznacza to dokładnie to - ABBA nie wystąpi na żywo, choć zapewne tego najbardziej chcieliby fani. Już jakiś czas temu informowali, że planują całą trasę koncertową, w czasie której nawet nie będą musieli wstawać z kanapy swoich domów. Całą pracę wykonają za nich ich wirtualne podobizny.

 

Artyści postanowili, że ich koncerty będą odbywać się przy użyciu hologramów, czyli trójwymiarowych obrazów, które odwzorują wizerunki członków zespołu z lat 70. Te miałyby być wyświetlane na tle zespołu, a głosy - podkładane z nagrań z ich australijskiej trasy z 1977 roku.

 

ABBA - pasmo hitów i niespodziewany rozpad

ABBA zaczęli grać w 1972 roku. Zespół założyli: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog. To od pierwszych liter ich imion stworzony został akronim ABBA. Choć grali zaledwie 10 lat razem, ich piosenki wciąż są puszczane przez największe stacje radiowe na całym świecie. Ich międzynarodową karierę rozpoczęła wygrana w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1974 roku. Wykonali wtedy "Waterloo" i zdobyli 24 punkty, co gwarantowało zwycięstwo. ABBA wydała 8 albumów studyjnych, wypuszczała hit za hitem. W 1982 członkowie zespołu nagle podjęli decyzję o zawieszeniu współpracy.

Wielokrotnie później byli namawiani na wspólne występy, jednak doszło do tego tylko raz - w 1986 roku. Dementowali wszystkie plotki o nadchodzącej reaktywacji, jeszcze w 2008 mówili, że to absolutnie nie wchodzi w grę. A jednak.

Najpierw we wrześniu 2017 roku poinformowali o "wirtualnych występach", a dzisiaj - o wspólnym nagraniu zupełnie nowych dwóch utworów. W grudniu zobaczymy, czy to wciąż stara, dobra ABBA, czy też coś zupełnie nowego.

Więcej o: