Metallica w Krakowie dała czadu! Zagrali "Wehikuł czasu" zespołu Dżem - na widowni szał

Metallica zagrała w Krakowie doskonały koncert. Wykonali utwór jednego z zespołów kraju, który odwiedzają. W Polsce był to "Wehikuł czasu" grupy Dżem.

W sobotę 28 kwietnia w krakowskiej Tauron Arenie wystąpiła Metallica. Grupa miała dla swoich fanów niespodziankę. Prócz utworów ze swojej dyskografii wykonali jedną piosenkę polską - "Wehikuł czasu" zespołu Dżem:

 

Fani od kilku dni zastanawiali się, czym zostaną zaskoczeni w Krakowie. Obstawiano, że wykonany zostanie utwór polskich klasyków rocka, Dżem zdecydowanie był brany pod uwagę. Jednak niewielu spodziewało się "Wehikułu czasu" - raczej wydawało się, że wykonają "Whisky moja żono". Kiedy jednak padły pierwsze akordy "Wehikułu czasu", tłum w Tauron Arenie od razu się dołączył:

 

W Czechach - "Jožin z Bažin", na Węgrzech - "A Legjobb Méreg"

Metallica od kilkunastu ostatnich koncertów ma dla publiczności specjalny prezent. Zespół wykonuje piosenkę rodzimej grupy z kraju, który odwiedza. Podczas ostatniej trasy koncertowej w każdym z krajów fani mogli posłuchać "swojego" utworu w wykonaniu Metalliki.

Największy entuzjazm Metallica wzbudziła wykonaniem w czeskiej Pradze "Jožina z Bažin" grupy Banjo Band. Tłum, który 2 kwietnia zebrał się w Pradze, najpierw oszalał z radości a potem dołączył do zespołu.

Zobacz też: Wykonawcy piosenki "Jożin z bażin": Na teledysku jesteśmy trzeźwi >>

 

Ale Czechy nie są jedyne. Na Węgrzech Rob Trujillo wykonał po węgiersku "A Legjobb Méreg" grupy Tankcsapda, w Stuttgarcie zagrali Petera Schillinga i Drafiego Deutschera. W wykonaniach spoza repertuaru Metalliki prym wiedzie właśnie Rob Trujillo, basista grupy. Zresztą sami posłuchajcie, jak wykonuje na swojej gitarze flamenco:

 

Metallica w Polsce

Występ zespołu w Krakowie był jednym z przystanków na trasie WorldWired promującej album "Hardwired… To Self-Destruct". Jako support wystąpił zespół Kvelertak.

Metallica zagrała zarówno utwory ze swojej najnowszej płyty, jak i nieśmiertelne klasyki.

 

A tak było w 2010 roku przed koncertem grupy w Warszawie:

Dziś koncert zespołu Metallica na warszawskim Bemowie

Więcej o:
Komentarze (57)
Metallica w Krakowie dała czadu! Zagrali "Wehikuł czasu" zespołu Dżem - na widowni szał
Zaloguj się
 • artur0121

  Oceniono 24 razy 18

  Zayebiście :)

 • adam.c.54

  Oceniono 23 razy 17

  dlaczego wybrali Dzem? Zawsze mowilem. Gdyby ci ludzie (m.in.R.Ridel) urodzili sie w jakims kraju angielsko jezycznym, to znali by ich (tak jak Metalike) na calym swiecie.A dlaczego -bo to muzyka wyplywajaca w jakims sensie z ,,potrzeby serca'' z czym sie utozsamiamy a nie tylko sama komercja.Cos co przetrwa lata-a to juz prawie trzydziesci.

 • tomek_ef

  Oceniono 20 razy 16

  Kurczę, wzruszyłem się.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 16 razy 12

  Sławomir niepocieszony.

 • mum-foha

  Oceniono 13 razy 11

  Byłem, przeżyłem, ciarki jeszcze mam.
  Najlepsi!!! Dzięki Metallica i dawajcie do nas znowu - czekamy!!!

 • kasmajor

  Oceniono 13 razy 9

  Na naszej polszczyźnie można sobie język połamać, a mimo to zaśpiewali po polsku. Niesamowita klasa, wciąż najwyższy poziom po tylu latach grania.

 • apokaliptyk2018

  Oceniono 13 razy 9

  Śpiewali po polsku?

 • rozterka47

  Oceniono 13 razy 7

  Jak mi żal , ze nie byłam :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX