Leniwa, pełna emocji elektronika na żywo w Polsce. Jedyny koncert Rhye już 11 czerwca

Już 11 czerwca w warszawskiej Progresji odbędzie się jedyny w Polsce koncert Rhye. Wydarzenie promuje najnowszy, drugi album grupy - ''Blood''.

Delikatna elektronika z odrobiną R&B, kołysząca muzyka połączona z kojącym wokalem... Każdy, kto kiedykolwiek słuchał utworów tajemniczego Rhye, doskonale wie, jak łatwo rozmarzyć się przy tych dźwiękach. A teraz będzie miał do tego okazję na żywo - na jedynym w Polsce koncercie, 11 czerwca w warszawskiej Progresji.

Rhye to twór, o którym z początku zupełnie nic nie było wiadomo. Projekt zrodził się w 2012 roku i powoli, dzięki internetowi, podbijał serca nowych fanów. W sieci pojawiały się kolejne utwory (''Open'' i The Fall''), a ludzie snuli domysły, kto stoi za tymi wyjątkowymi dźwiękami...

 

Na początku marca 2013 roku ukazał się niecierpliwie wyczekiwany, debiutancki album zatytułowany ''Woman'' i rozwiały się wątpliwości i podejrzenia co do twórców.. Wtedy właśnie ujawnili się muzycy - kanadyjski wokalista Milosh i pochodzący z Danii instrumentalista - Robin Hannibal.

 

Muzyka Rhye została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność w Kanadzie, (album zdobył jedną z najważniejszych kanadyjskich nagród muzycznych Polaris Music Prize) ale też rozprzestrzeniła się po całym świecie. Jednak na nowe utwory fani duetu musieli czekać bardzo długo a i istnienie Rhye zawisło w pewnym momencie na włosku.

W 2017 roku Robin Hannibal ogłosił, że rozstaje się z projektem. Ku uldze fanów całkiem inne plany miał Mike Milosh - wokalista nie tylko zamierzał dalej występować jako Rhye, ale też przygotowywał nowy materiał.

W połowie 2017 roku fani w końcu otrzymali od Rhye zapowiedź nowej płyty - singiel ''Please''. Pół roku później, światło dzienne ujrzał drugi album zespołu.

 

Album ''Blood'' ukazał się pod marką Rhye i sygnowany jest jedynie nazwiskiem Milosh. Nie umniejsza to jednak jego wartości. Muzyka Rhye jest tak samo nostalgiczna i pełna emocji, wywołuje ten sam dreszcz, a słuchając jej można rozmarzyć się całkiem tak samo, jak pięć lat temu.

 

Już 11 czerwca, w ramach europejskiej trasy promującej album ''Blood'' Milosh wraz z Rhye zawita do Polski. Jedyny koncert odbędzie się w warszawskiej Progresji. Ostatnia pula biletów jest jeszcze w sprzedaży, a wejściówki na wydarzenie nabyć można za pośrednictwem organizatora Follow The Step. Polecamy serdecznie!

 
Więcej o: