Lady Pank wypuściło nowy teledysk do 'Mniej niż zero'. Gościnnie wystąpiły muzyczne gwiazdy

Lady Pank wraca z nową wersją pierwszej płyty! Teraz pokazali nowy teledysk do ''Mniej niż zero'', a w środku m.in. Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Tomasz Organek i Piotr Rogucki.

Teledysk Lady Pank do utworu „Mniej niż zero”, z najnowszej płyty „LP1”, powstał z udziałem muzycznych gości wśród których są: Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Tomasz Organek, Piotr Rogucki, Marcin Wyrostek, Wojciech Olszak:

 

W teledysku pojawili się też Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Kuba Jabłoński, oraz Krzysztof Kieliszkiewicz.

Lady Pank i ich muzyczni goście 

Katarzyna Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki, Marcin Wyrostek, to goście, którzy znaleźli się na nowej płycie Lady Pank – „LP1”.

Pierwsza płyta Lady Pank na nowo

Pierwsza płyta Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym Biblia. Przez wielu jest określana mianem „The Best Of“, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje zespołu: „Kryzysowa narzeczona“, „Mniej niż zero“, „Zamki na piasku“, „Vademecum skauta“, „Fabryka małp“...

Na początku lat 80. XX wieku radiowa „Trójka“, jako jedyna wówczas stacja prezentująca polską muzykę rockową, wylansowała z tej płyty aż 10 hitów... czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem stał się nawet instrumentalny numer „Zakłócenie porządku“!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.
 Lady Pank - wyjątkowa premiera

I tak 15 czerwca, równo po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, powstał „LP1“,  jego remake z gościnnym udziałem plejady artystów. Lista gwiazd, które przyjęły zaproszenie zespołu, jest imponująca: Katarzyna Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki, Marcin Wyrostek.

Na temat piosenek Lady Pank, które na płycie zaśpiewali zaproszeni goście, Janusz Panasewicz, wokalista Lady Pank, opowiada w ten sposób -

Oczywiście, mogliśmy dać zaproszonym artystom całkowicie wolną rękę:

''Wybierz sobie piosenkę i rób z nią co chcesz, zmieniaj na swoją modłę”. Ale czy to byłoby dobre rozwiązanie? Myślę, że takie akcje nie mają aż takiej wartości dla fanów zespołu. My chcieliśmy, żeby to był przede wszystkim prezent dla ludzi, którzy wychowali się na tym albumie. Chcieliśmy więc zachować barwy z tamtych lat, wokalistom dając oczywiście swobodę interpretacji. Doceniam fakt, że artyści, którzy są bardzo zapracowani, ciągle koncertują i nagrywają, znaleźli czas, żeby to dla nas zrobić. Okazało się, że znają te piosenki i one były dla nich ważne. Czuję, że ten sposób okazali nam szacunek.

Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów, są bonusy - trzy piosenki, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: „Tańcz głupia tańcz“, „Mała Lady Punk“ i „Minus 10 w Rio“. Wykonanie tej ostatniej przez Katarzynę Nosowską powali na kolana nie tylko fanów tej artystki…

Jak im wyszło możecie się przekonać na własne uszy, TUTAJ płytę można nabyć. 

"Pierwsze zwrotki zapisałem na papierze toaletowym". Jak powstała piosenka "Warszawa" T.Love? [HISTORIE PIOSENEK]

Więcej o: