Rolling Stones dużo zarobiło na koncercie w Warszawie. Muzycy dostali ponad 5 milionów dolarów

The Rolling Stones nie może narzekać na zarobki. Ich występ w Warszawie przyniósł im milionowe zyski - informuje ''Rzeczpospolita''. Nic dziwnego, bilety do najtańszych nie należały

The Rolling Stones zagrało 8 lipca 2018 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Publiczność im dopisała - to widać także po zarobkach muzyków.

Rolling Stones zarobiło w Warszawie 5,5 miliona dolarów


The Rolling Stones wróciło w tym roku do Polski po 11 latach. Fani musieli się więc sporo naczekać. Do tego doszły wysokie ceny biletów. Najtańsze kosztowały niemal 400 złotych. Za najdroższe z kolei trzeba było zapłacić blisko 2 tys. złotych.

Nikogo to nie odstraszyło, wejściówki wyprzedały się błyskawicznie. Teraz wiadomo, że zespół tylko na tym jednym koncercie zarobił 5,5 miliona dolarów - poinformowała we wtorkowym wydaniu ''Rzeczpospolita''. Te kalkulacje przeprowadzono na podstawie danych firmy Pollstar. Biorąc pod uwagę, że teraz jeden dolar kosztuje 3,7 zł, łatwo policzyć, że to ponad 20 milionów złotych.

Mick Jagger nawiązał do sporu o polskie sądy na warszawskim koncercie


Mick Jagger w trakcie warszawskiego koncertu powiedział kilka słów w języku polskim. W pewnym momencie rzucił ze sceny:

Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać.

A potem dodał jeszcze:

Byliśmy tu na koncercie w 1967 roku. Mam nadzieję, że trochę się od tego czasu nauczyliście.

Całkiem prawdopodobne, że ten w sposób odpowiedział na apel Lecha Wałęsy. Były prezydent napisał bowiem do niego list otwarty, w którym poprosił go o komentarz w sprawie polskich sądów.

Finansowy sukces the Rolling Stones

Choć finansowy wynik koncertu w Warszawie jest imponujący, to nie jest jednak rekordem trasy ''No filter''. ''Buisness Insider'' podaje, że najwięcej zarobili w Paryżu.

Tam Rolling Stones zainkasowało 18,5 mln dolarów. Anglosaskie media szacowały, że trasa jeszcze jesienią miała przynieść przychód wysokości 120 mln, z czego 60 proc. miało trafić do kieszeni Micka Jaggera, Keitha Richardsa, Charliego Wattsa i Ronniego Wooda.

Nie powinno to nikogo dziwić - zespół jest żyjącą legendą. Dane też mówią same za siebie. Na każdy z koncertów sprzedano średnio 63 tys. biletów za około 159 dolarów. Takich wyników naprawdę można im tylko pozazdrościć.

Więcej o:
Komentarze (38)
Rolling Stones za koncert w Warszawie zarobiło ponad 5 mln dolarów
Zaloguj się
 • sarkasta

  Oceniono 28 razy 26

  Czyli, wg Rzepy, przychód z biletów równa sie zarobkowi zespołu. Nie było kosztów wynajęcia stadionu, sprzętu, prądu, ochrony, prowizji dla dystrybutorów biletów. Po prostu zdaniem autorów tej dogłębnej analizy, wszystko co wpłynęło z biletów oddano Jaggerowi i spółce.. Brawo redaktorzy . Powodzenia na egzaminie do liceum.

 • intelig1

  Oceniono 11 razy 9

  Życie staruszka - jak mawiał Wiesław Michnikowski - okazuje się nie tylko wesołe ale i całkiem dochodowe :) Oczywiście z całym szacunkiem dla Stonesów. A tak swoją drogą, "urocza" była interpretacja tvpisowskiej gadzinówki słów tego ostatniego (chodziło rzekomo o to, że Wałęsa jest za stary, aby być sędzią w tej sprawie). To tylko potwierdza za kogo propagandyści naszego reżimu mają swój własny elektorat.

 • bromborek83

  Oceniono 8 razy 6

  no i dobrze... od ponad pół wieku pracują na to - uczciwie... a jeszcze bardziej ich wątroby ;)
  Znacie kogoś, kto pracuje od 62r.? ;)

 • punter

  Oceniono 11 razy 5

  No to stażyści gazety przemnożyli cenę przez liczbę ludzi i wyszedł im "zarobek" Jaggera i s-ka ?

  Czyli pewnie cały crew, scena itp. jeździ z nimi za darmo, skoro tak Gazeta.pl pisze :))))

 • 5andrzejm

  Oceniono 9 razy 5

  "Rolling Stones zagrało, Rolling Stones zarobiło"...niewłaściwa odmiana.Wynikało by że Rolling Stones to ono...skoro zagrało,zarobiło. Nie prościej napisać że The Rolling Stones zarobili,zagrali przecież to oni ( dosłowne tłumaczenie : Toczące się kamienie).Albo grupa Rolling Stiones zagrała,zarobiła. Tak samo w Polsce często się pisze np. "Lady Pank wydało płytę"..Od kiedy to Rolling Stones, Lady Pank to ono ??

 • stanislaw.sk

  Oceniono 4 razy 4

  @sprzedawca_cytryn
  Jak na zmówienie Kurskiego przyjechał Fonsi i za 50 000 zł z playbacku udawał, że śpiewa "Despacito" to było O.K.?

 • gogini.pl

  Oceniono 6 razy 4

  tanio nie było, ale warto było ;)

 • elzbietttta

  Oceniono 5 razy 3

  Mick jest jeszcze całkiem do rzeczy. Jest jak stare wino, rocznik słuszny, ale smak .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX