Kortez wypuścił piosenkę do filmu "Kamerdyner" Filipa Bajona. Teledysk już w sieci [WIDEO]

Kortez nagrał piosenkę "Stare drzewa". Utwór został napisany specjalnie do nowego filmu Filipa Bajona "Kamerdyner".

"Kamerdyner" wejdzie do kin 21 września. Wcześniej film zostanie zaprezentowany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie jest nominowany do Złotych Lwów. W teledysku do utworu skomponowanego przez dwukrotnego laureata Fryderyków wystąpił Sebastian Fabijański.

Osobowość Korteza i jego umiejętność intymnego opowiadania o emocjach zdecydowały o wyborze piosenki "Stare drzewa" do filmu - mówi Olga Bieniek, producentka 'Kamerdynera'

Teledysk już jest dostępny w sieci. Aktor w "Kamerdynerze" wciela się w Mateusza Krola - kaszubskiego chłopca, którego oczami oglądamy zmieniający się świat początku XX wieku. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiada Roman Przylipiak.

Teledysk w magiczny sposób łączy mnie osobiście z filmowym Mateuszem Krolem. Moje prywatne wspomnienia mieszają się z życiem bohatera granego przeze mnie w filmie 'Kamerdyner'. W trakcie pracy zadawałem sobie pytanie, czy można, grając różne fikcyjne postaci, przeżyć czyjeś prawdziwe życie. Fascynujące doświadczenie - tłumaczył Fabijański.
 

"Kamerdyner" - obsada

"Kamerdyner" to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Na ekranie imponująca obsada: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Adam Woronowicz, Anna Radwan, Borys Szyc, Łukasz Simlat, Daniel Olbrychski, Kamilla Baar-Kochańska, Marcel Sabat, Diana Zamojska oraz Sławomir Orzechowski.

Kortez 'Stare drzewa'Kortez 'Stare drzewa' mat. prasowe

"Kamerdyner" - opis filmu

"Kamerdyner" opowiada historię Mateusza Krola (Sebastian Fabijański), kaszubskiego chłopca, który po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussow Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej - pierwszego ludobójstwa tej wojny.

"Kamerdyner" - kiedy premiera?

Film wejdzie do kin 21 września. Wcześniej, 5 września, premierę ma książka, która powstała na podstawie scenariusza. Jej autorami są Mirosław Piepka, Michał Pruski, Marek Klat i Paweł Kraśnicki. Koproducentem i dystrybutorem filmu "Kamerdyner" jest  Next Film.

Poniżej możecie obejrzeć teaser filmu.

 

MT

Więcej o: