Joseph Calleja z koncertem w Polsce. Wielki talent zaśpiewa u nas po raz pierwszy. Pod Wawelem

Jakub Panek
Gwiazda światowej sceny operowej Joseph Calleja wystąpi na pierwszym koncercie w Polsce. 22 grudnia w krakowskim ICE Kraków zaprezentuje utwory z solowych albumów, a także świąteczne standardy.

Polska wciąż jest bardzo chętnie odwiedzana przez gwiazdy światowej muzyki. Nie tylko tej popularnej, ale także klasycznej. Tym razem nad Wisłę - a konkretnie do Krakowa przyjedzie Joseph Calleja.

Urodzony na Malcie w 1978 roku Joseph Calleja zaczął śpiewać w wieku 16 lat i bardzo szybko stał się jednym z najbardziej cenionych głosów operowych. Jego mocna barwa głosu, porównywana jest do głosu króla tenorów - Enrico Caruso oraz innych tenorów z wcześniejszych epok takich jak: Jussi Bjorling czy Beniamino Gigli. Nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami w tym Grammy Award, Joseph Calleja ma w swoim dorobku obszerną dyskografię zawierającą pełne opery i repertuar koncertowy, jak również pięć solowych albumów: "The Golden Voice", "Tenor Arias", "The Maltese Tenor", "Be My Love: A Tribute to Mario Lanza" i "Amore". 

Calleja w Polsce

W Hollywood zadebiutował w filmie "The Immigrant" w 2013 roku, w którym wcielił się w legendarnego tenora Enrico Caruso w obsadzie z Marion Cotillard, Joaquinem Phoenixem i Jeremy Rennerem. Joseph Calleja koncertuje na całym świecie, śpiewając z najlepszymi orkiestrami i w najbardziej prestiżowych obiektach. Był solistą na koncercie Nobla w Sztokholmie w 2011 r., został również wybrany przez prezydenta Malty do prywatnego koncertu dla królowej Elżbiety II i księcia Filipa

 

W Krakowie wystąpi 22 grudnia. Na scenie w Centrum Kongresowym ICE Kraków artyście towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

Bilety w cenie 199-329 zł są do nabycia na: www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

Wiedzieliście, że te światowe gwiazdy też wystąpiły w konkursie Eurowizji?