Josh Groban w Polsce! Na koncert artysty nad Wisłą trzeba było czekać wiele lat

Jakub Panek
Josh Groban wystąpi w Polsce jeszcze w tym roku. Działający na styku muzyki pop i opery amerykański wokalista, ochrzczony m.in. przez "The Guardian" - "sensacją" - da jeden koncert. 18 grudnia zaśpiewa w Tauron Arenie w Krakowie. Sprzedaż biletów od 14 września.

Josh Groban to światowej sławy wokalista, autor piosenek i aktor, którego barytonowy głos jest natychmiast rozpoznawalny przez fanów na całym świecie. Pomimo, że jego kariera trwa już kilkanaście lat, nigdy w ramach światowej trasy nie zahaczył o Polskę. Siedem lat temu był gościem jednego z programów Polsatu. Teraz w końcu artysta da w naszym kraju pełnowymiarowy koncert.

Josh Groban w Polsce

Amerykanin przebojem wdarł się na rynek muzyczny w 2001 roku, gdy wydał swój pierwszy album zatytułowany po prostu „Josh Groban”. Debiutancki krążek pokrył się pięciokrotnie platyną. Dwa lata później światło dzienne ujrzała płyta „Closer”, która również odniosła wielki sukces, przynosząc aż sześciokrotną platynę. Kolejny krążek z 2006 roku to „Awake” i znowu sukces!

 

Do nagrody Grammy za najlepszy album świąteczny Josh Groban nominowany został za płytę „Noel”. Krążek okazał się najlepiej sprzedającym się wydawnictwem w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, zajmując pierwsze miejsce na amerykańskiej liście Billboard 200 przez cztery tygodnie. Piąty album w dorobku Josha Grobana „Illuminations” w pierwszym tygodniu od pojawienia, został sprzedany w 190 tysiącach egzemplarzach i od razu zadebiutował na czwartym miejscu listy Billboard 200. Jeszcze lepszy start, bo od razu na samym szczycie, zaliczył kolejny krążek - „All That Echoes”. Promował go utwór „Brave”, który trafił także na pierwsze miejsca kilku radiowych list przebojów w Polsce.

Ostatnią jak do tej pory płytą amerykańskiego wokalisty jest „Stages” - zawierająca wyłącznie utwory musicalowe. Album z 2016 roku nominowany został do nagrody Grammy za najlepszy tradycyjny album wokalny z muzyką pop. Josh Groban jest jedynym artystą, który miał jednocześnie dwie płyty na liście 20 bestsellerów w dziesięciu notowaniach Billboard.

Na 21 września zapowiadane jest wydanie najnowszego, popowego krążka wokalisty, zatytułowanego „Bridges”. Promują go single: "Granted", "River" oraz "S’il Suffisait D’Aimer". Przed kilkoma dniami artysta zaskoczył jednak swoich fanów wydaniem kolejnego singla i piosenką wykonaną wspólnie z Andreą Bocellim - "We Will Meet Once Again".

 

Amerykanin jest nie tylko wokalistą, ale także aktorem. Jego talent dostrzeżono w kilku znanych produkcjach filmowych i telewizyjnych. W 2016 roku zadebiutował na Broadwayu rolą w „Natasha, Pierre&The Great Comet of 1812”. Spektakl oparty na powieści „Wojna i pokój” zebrał świetne recenzje i otrzymał 12 nominacji do prestiżowej nagrody Tony Awards, w tym dla najlepszego aktora.

Josh Groban - bilety w sprzedaży

- Nareszcie nadarza się okazja, aby ten znakomity wokalista zaśpiewał w naszym kraju. Spodziewamy się, że będzie to wielkie wydarzenie muzyczne końca tego roku – komentuje Janusz Stefański z agencji Ptestige MJM, która zorganizuje koncert w Polsce. 

Koncert Grobana odbędzie się kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia - 18 grudnia w Tauron Arenie w Krakowie. Artysta odwiedzi Polskę w ramach trasy „Josh Groban Bridges Tour”.

Bilety trafią do sprzedaży 14 września o godz. 10 (bilety.imprezyprestige.com, ebilet.pl oraz Empik). Za wejściówkę trzeba zapłacić od 335 zł do 2229 zł (pakiet VIP).

Wiedzieliście, że te światowe gwiazdy też wystąpiły w konkursie Eurowizji?

Więcej o: