Czego najczęściej słuchają Polacy? W rankingu Spotify jest tylko dwóch polskich artystów

Z okazji dziesiątych urodzin Spotify dowiedzieliśmy się, czego najczęściej słuchają Polacy. Wyniki? W świecie wyróżnia nas wyjątkowe umiłowanie do dwóch polskich artystów.

Jeden z najpopularniejszych muzycznych serwisów streamingowych, Spotify, świętuje właśnie swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za dostarczanie melomanom ich ulubionej muzyki bez płyt, a jedynie przez dostęp do internetu, stworzyli ranking najczęściej odsłuchiwanych artystów i utworów wśród wszystkich swoich użytkowników na całym świecie. 

Czego najczęściej słuchają Polacy na Spotify? 

Ogólnodostępny ranking dotyczy słuchaczy z całego świata, nas jednak bardziej zainteresowało własne podwórko. Poprosiliśmy więc Spotify o dane dotyczące polskich słuchaczy, którzy z serwisu korzystać mogą od równo pięciu lat. I przyznajemy szczerze, wyniki zdecydowanie nas zaskoczyły. 

Ranking ulubionych artystów Polaków na Spotify

Czego słuchają Polacy? Według danych Spotify cenimy sobie polskich muzyków, albo przynajmniej dwóch z nich.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się bowiem popularny od kilku lat raper, tworzący pod pseudonimem Taco Hemingway - Filip Szcześniak. Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasował się jego kolega Quebonafide (Jakub Grabowski)

 

Co ciekawe, obaj panowie z Polski na liście ulubionych artystów pojawili się trzy razy. W najlepszej dziesiątce przedostatnie miejsce zajmuje bowiem ich wspólny projekt Taconafide. Reszta to zagraniczni wykonawcy.

Polscy muzycy zdetronizowali tym samym najpopularniejszego (według Spotify) muzyka na świecie. Ed Sheeran wśród najpopularniejszych w Polsce muzyków zajmuje w rankingu mocne trzecie miejsce.

Najczęściej słuchani artyści w PolsceNajczęściej słuchani artyści w Polsce Fot. Marta Kondrusik | Gazeta.pl

Ulubione piosenki Polaków? Ed Sheeran na szczycie rankingu

Nieco inaczej wygląda ranking najczęściej odsłuchiwanych w Spotify piosenek. Tutaj Taco Hemingway i Quebonafide musieli odstąpić laur zwycięstwa artyście z Wielkiej Brytanii. Ed Sheeran zajął w zestawieniu pierwsze miejsce z piosenką ''Shape Of You''. Pozycja numer dwa to Major Lazer w utworze ''Lean On''. Na trzecim miejscu... Taconafide i ich największy wspólny hit - ''Tamagotchi''. 

Najczęściej odtwarzane utwory w PolsceNajczęściej odtwarzane utwory w Polsce Fot. Marta Kondrusik | Gazeta.pl

Czym Ed Sheeran podbił serca Polskich słuchaczy? Oto najpopularniejsza w Polsce piosenka artysty:

 

Ulubione albumy Polaków. Ed Sheeran detronizuje innych artystów

Wśród danych zaczerpniętych ze Spotify znalazł się też ranking najczęściej wybieranych albumów. Tu niestety, w pierwszej dziesiątce zabrakło miejsca dla polskich artystów. Triumfy święci zaś Ed Sheeran zajmując dwa pierwsze miejsca w rankingu. 

Ulubione albumy PolakówUlubione albumy Polaków Fot. Fot. Marta Kondrusik | Gazeta.pl

Cały album artysty możemy odsłuchać oczywiście w platformie Spotify. 

Dziesiąte urodziny Spotify. Czego słuchają ludzie na całym świecie?

Szwedzki serwis streamingowy powstał dokładnie dziesięć lat temu jako bezpieczna i w pełni legalna alternatywa dla osób słuchających muzyki w internecie. Dziś z usług Spotify korzysta 180 milionów użytkowników miesięcznie w 65 krajach na całym świecie. 

W serwisie znajdziemy aż 40 milionów różnych utworów i podcastów, i ponad 3 miliardy playlist stworzonych przez słuchaczy. 

Z okazji dziesiątych urodzin przedstawiciele Spotify stworzyli ranking najczęściej wybieranych artystów i ich albumów oraz piosenek. I tak najpopularniejszym artystą dekady w rankingu światowym jest Drake, albumem ''÷''  Eda Sheerana, a piosenką utwór z tejże płyty  - ''Shape Of You''. 

Najpopularniejsi artyści dekady:

 1. Drake 
 2. Ed Sheeran
 3. Eminem 
 4. The Weeknd
 5. Rihanna
 6. Kanye West
 7. Coldplay
 8. Justin Bieber
 9. Calvin Harris
 10. Ariana Grande
 

Najczęściej odtwarzane utwory dekady:

 1. Ed Sheeran – Shape Of You
 2. Drake – One Dance
 3. Post Malone – rockstar (feat. 21 Savage)
 4. Ed Sheeran – Thinking Out Loud
 5. Major Lazer, MØ, DJ Snake – Lean On
 6. Luis Fonsi, Daddy Yankee, Justin Bieber – Despacito - Remix
 7. Justin Bieber – Love Yourself
 8. The Chainsmokers – Don't Let Me Down

Spotify świętuje 10. urodzinySpotify świętuje 10. urodziny Fot. SpotifyWięcej o: