Amy Winehouse "pojedzie" w trasę koncertową w przyszłym roku. Jej ojciec jest zachwycony projektem hologramu

Amy Winehouse zmarła tragicznie i przedwcześnie. Base Hologram razem z ojcem piosenkarki Mitchem Winehousem ogłosiło, że zostanie stworzony hologram artystki, który "ruszy" w tournee w 2019 roku.

Amy Winehouse wróci na scenę za pomocą hologramu stworzonego przez Base Hologram. Fani będą mogli zobaczyć jej cyfrowo przetworzony obraz z nagrań najpopularniejszych piosenek. Projekcji będzie akompaniować na żywo zespół i inni piosenkarze w specjalnie zaaranżowanej ku temu przestrzeni.

Amy Winehouse "pojedzie" w trasę. Zrobią jej hologram

Nadchodzącą trasę koncertową z hologramem Amy Winehouse ogłosili jej ojciec, Mitch Winehouse, i prezes Base Hologram Marty Tudo w trakcie corocznej fety fundacji imienia wokalistki w Londynie. Poruszony tata powiedział:

To spełnienie marzenia. Możliwość zobaczenia, jak znowu występuje jest czymś wyjątkowym i nie umiem tego nawet dobrze nazwać.
Muzyka naszej córki poruszyła miliony osób i to, że jej spuścizna dalej będzie żyła w ten przełomowy sposób znaczy dla mnie wszystko.

Marty Tudo dodaje, że ta trasa koncertowa ma przypomnieć wyjątkowy głos Amy i jej wkład w światową muzykę. W dodatku wpływy mają zasilić konto fundacji imienia Amy, która zajmuje się potrzebującymi wsparcia uzależnionymi od alkoholu i narkotyków młodymi osobami - informuje portal Billboard.

 

Amy Winehouse była pierwszą brytyjską wokalistką, która wygrała pięć nagród Grammy. W 2011 roku do niej i do Beyonce należał rekord największej liczby otrzymanych przez kobietę w ciągu jednego wieczoru tych muzycznych nagród.

Dokładne szczegóły zostaną jeszcze podane, na razie wiadomo, że hologramowy koncert Amy zostanie włączony w już trwające trasy spektakli "In Dreams: Roy Orbison – The Hologram Concert" i "Callas in Concert". 

Więcej o: