Michał Gawlicz nie żyje. Menedżer zespołu Habakuk zmarł w wieku 39 lat

Michał Gawlicz odszedł w wieku zaledwie 39 lat. Był menedżerem zespołu Habakuk, współpracował też z grupą Naaman. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie reggae.

Michał Gawlicz zmarł przedwcześnie. Współpracował z zespołem Habakuk i zajmował się promowaniem różnorodnych projektów muzycznych. Rodzina zmarłego prosi o uszanowanie prawa do prywatności.

Michał Gawlicz nie żyje

O śmierci menedżera poinformował na swoim Facebooku zespół Habakuk. Muzycy napisali:

Odszedł nasz cudowny brat Michał Gawlicz, wieloletni menager Habakuka.
Był wulkanem energii, ostoją dobrego humoru i pogody ducha w ciężkich chwilach oraz niewyczerpanym źródłem pomysłów. Ciężko byłoby napisać, jak wielu mu zawdzięczamy.
Michale, będzie nam Ciebie brakowało. Już brakuje...

Gawlicza pożegnał także w oficjalnym poście Muniek Staszczyk w imieniu zespołu T.Love:

Michał pracował z wieloma artystami (między innymi z HABAKUK, czy Sidney Polak). Ostatnim jego pomysłem menedżerskim był międzynarodowy projekt jazzowy Komeda. Miały się odbyć koncerty w Paryżu, Londynie, Berlinie. Michał wrócił po koncercie w Wilnie do swojego wrocławskiego mieszkania, zasnął i już się nie obudził...
W klipie Sidneya widzimy Go takiego jak zawsze, z charakterystycznym uśmiechem. Żegnaj Michał, byłeś świetnym Ziomem na trasie i poza nią. W imieniu T.love, Muniek.

Pracownicy Lionstage podkreślają, ze to wielka strata:

Przedwczesna śmierć, ogromny szok i żal.

Z kolei na stronie Ostróda Reggae Festival czytamy:

Zawdzięczamy mu wiele pięknych momentów w historii nie tylko naszego festiwalu, ale również całej historii polskiego reggae. Był naszym przyjacielem, dobrym człowiekiem, fajnym kolegą, hiperaktywnym pozytywnym duchem. Będzie nam go bardzo brakowało.

Michał Gawlicz w swojej działalności nie ograniczał się tylko do pracy menedżerskiej. Współtworzył z Marzeną Kopczyńską Urlich duet Generalnie Smakowicie. Razem zorganizowali tej wiosny multimedialny koncert poświęcony poetce Halinie Poświatowskiej, w którym udział wzięli artyści tacy jak: Wojciech Waglewski, Renata Przemyk czy Monika Brodka - donosi Interia.

Więcej o: