"Małomiasteczkowy": premiera nowej płyty Dawida Podsiadło. Jak zwykle nie obyło się bez niespodzianek

Dawid Podsiadło wrócił z nową, trzecią już, płytą "Małomiasteczkowy". 19 października odbyła się jej oficjalna premiera, a sam muzyk ma w związku z tym kilka ciekawych pomysłów.

Dawid Podsiadło nie spoczywa na laurach. Śmiało można powiedzieć, że premiera każdej z jego płyt wywołuje duże zamieszanie, a albumy sprzedają się pysznie. Dwa pierwsze krążki młodego muzyka, "Comfort and Happiness" i "Annoyance and Disappointment", osiągnęły status diamentowej płyty.

Czy tak samo będzie z "Małomiasteczkowym" pokaże czas, ale tak naprawdę tylko tego się spodziewamy. Promocji tego wydawnictwa nie można odmówić oryginalności i pomysłowości.

"Małomiasteczkowy": niespodzianki od Dawida Podsiadło

"Małomiasteczkowy" to trzeci studyjny album Podsiadły, który w całości składa się z piosnek nagranych w języku polskim. To pewna nowość u Dawida, na poprzednich albumach śpiewał też po angielsku. Sam artysta mówi:

Obiecałem to sobie jakiś czas temu i choć miałem chwile zwątpienia, udało mi się je przezwyciężyć. Dziś mogę powiedzieć, że jestem z tych tekstów naprawdę zadowolony.

"Małomiasteczkowego" promowały intrygująco zapowiedziane single "Małomiasteczkowy" i "Nie ma fal". 19 października, czyli w dniu premiery płyty, w centrum Warszawy stanął pod Pałacem Kultury też specjalny kiosk z napisem "Muzyka / Prasa / Bilety / Podsiadło".

 

Grafika z jego schematem pojawiła się też na instagramowym profilu albumu:

 

Płytę już można oficjalnie kupić i posłuchać na Spotify. Na całość składa się 10 utworów, w następującej kolejności: "Cantate Tutti", "Dżins", "Małomiasteczkowy", "Najnowszy Klip", "Trofea", "Nie Ma Fal", "LIS", "Co Mówimy?", "Nie Kłami", "Matylda".

Dawid Podsiadło wrócił z nową płytą po dwóch latach ciszy 

Dawid Podsiadło trochę kazał czekać na swój najnowszy album. Jego poprzednia płyta ukazała się trzy lata temu, pod koniec 2015 roku. On sam u samego szczytu popularności nagle zniknął z życia publicznego na kilka miesięcy. Muzyk w 2016 roku usunął wszystkie swoje posty z Instagrama i Facebooka, a potem bardzo długo milczał. Aż nagle w te wakacje w sieci wylądowała piosenka "Małomiasteczkowy" i klip. Utwór szybko stał się hitem i naturalnie rozbudził wielkie oczekiwania wobec premiery nowego albumu artysty.

 

Także promocja drugiego singla była odpowiednio nowatorska. Z jego profilu zniknęły prawie wszystkie zdjęcia, aż pojawiła się jedna grafika promująca utwór "Nie ma fal". To był obrazek z niespodzianką!

Na zdjęciu Dawida zapisano numer 7175 i wiadomość o treści "PLYTA".

 

Pod słowem "PLYTA"  kryła się dalsza część numeru telefonu - trzeba było wpisać cyfry, które znajdują się na klawiaturze telefonu przy tych literach. Telefon odbierał "Wróżbita Dawid", a czasami – sam Dawid Podsiadło, który normalnie rozmawiał z dzwoniącymi.

Sam teledysk też jest bardzo ciekawy - teoretycznie wcale nim nie jest. A film wygląda tak:

 

Przy tym albumie Dawid zdecydował się na współpracę z nowym producentem muzycznym - Bartoszem Dziedzicem. To on pomógł stworzyć przebojowe płyty "Granda" Moniki Brodki i "Składam się z ciągłych powtórzeń" Artura Rojka.

Dawid Podsiadło rusza w trasę koncertową

Dawid Podsiadło rusza z trasą koncertową pod koniec października - pierwszy koncert odbędzie się 27 października w Katowicach. Listopad będzie zdecydowanie bardziej intensywny, bo artysta zagra aż w trzech miastach i to po kilka koncertów - we Wrocławiu, Krakowie oraz w Gdańsku lub Sopocie. Trasa koncertowa zakończy się 8 grudnia w Warszawie.

Dawid Podsiadło Małomiasteczkowa Trasa:

 • Katowice - 27.10 (sobota) Spodek 
 • Wrocław - 4.11 (niedziela - WYPRZEDANY) Hala Stulecia
 • Wrocław - 20.11(wtorek) Hala Stulecia
 • Kraków - 23.11 (piątek) TAURON Arena Kraków
 • Gdańsk - 29.11 (czwartek) Ergo Arena
 • Szczecin - 1.12 (sobota) Netto Arena
 • Poznań - 4.12 (wtorek) Hala Arena
 • Poznań 5.12 (środa - WYPRZEDANY) Hala Arena
 • Poznań 6.12 (czwartek - WYPRZEDANY) Hala Arena
 • Warszawa - 8.12 (sobota - WYPRZEDANY) Torwar COS
 • Warszawa -16.12(niedziela - WYPRZEDANY) Torwar COS
 • Warszawa - 17.12 (poniedziałek - WYPRZEDANY) Torwar COS
 • Warszawa - 8.12 (wtorek ) Torwar COS
Więcej o: