Bono wystraszył fanów U2. Zastanawiają się, czy właśnie ogłosił koniec zespołu

13 listopada odbył się ostatni koncert U2 podczas tegorocznej trasy. Bono pożegnał się z publicznością słowami, które sugerują, że zespół może zawiesić działalność. Zaczęły się spekulacje, na które żaden z członków zespołu nie zareagował.

U2 zagrało 13 listopada w Berlinie ostatni koncert z zaplanowanej na ten rok trasy. Nie obyło się bez komplikacji, Bono we wrześniu miał kłopoty z głosem i występ trzeba było przełożyć o kilka tygodni. Jednak to pożegnalne słowa Bono wywołały panikę wśród fanów.

U2 zawiesza działalność?

Bono po koncercie w Berlinie powiedział ze sceny:

Byliśmy w trasie już od dłuższego czasu, blisko 40 lat. Ostatnie 4 lata były dla nas bardzo wyjątkowe. Teraz odchodzimy...


Naturalnie narodziły się rożne interpretacje wypowiedzi. Część osób twierdzi, że w ten sposób wokalista ogłosił, że zespół już nie zagra żadnego koncertu, ani nie nagra żadnej płyty.

Inni sugerują, że to oznaczy dłuższą przerwę od koncertowania, bo Bono miał ostatnio dużo problemów ze zdrowiem.

Sytuację komplikuje fakt, że jakiś czas temu Bono udzielił wywiadu dla "The Times", w którym powiedział, że nie może już robić tyle, co wcześniej.

John Meager z irlandzkiego "Independent" przypomina, że Bono powiedział już kiedyś coś podobnego. Prawie 30 lat temu, w 1989 roku, na koniec trasy "Lovetown Tour" na koncercie w Dublinie wokalista oznajmił, że U2 "musi odejść i wyśnić wszystko na nowo".

Dziennikarz zatem przypuszcza, że także tym razem nie chodziło o pożegnanie, a raczej o to, że zespół potrzebuje przerwy, by odpocząć i znaleźć na siebie nowy pomysł.

Uspokajają także dziennikarze z brytyjskiego "Independent" i przypominają, że Bono tradycyjnie żegna się z fanami na ostatnim koncercie z danej trasy. Dodatkowo, na spekulacje o rzekomym zakończeniu kariery nie zareagował żaden z członków zespołu. 

Więcej o:
Komentarze (14)
Bono wystraszył fanów U2. Nie wiedzą, czy właśnie ogłosił koniec działalności
Zaloguj się
 • mistermadmat

  Oceniono 5 razy 3

  ....ostania dobra płyta to Pop a potem upadek Bono skończ waść wstydu oszczędż ....

 • tommychicago

  Oceniono 5 razy 1

  Kiedy wyszlo na jaw ze Bono i jego zepol U2 oszukuje na podatkach widzialem zdjecie z ich konceru. Ludzie rozwiesili transparent gloszacy:
  "U pay taxes 2" ;)

 • Marek Marczuk

  Oceniono 4 razy 0

  Po swoich ostatnich produkcjach, U2 powinno zdecydowanie pójść na emeryturę.

 • mk30553

  Oceniono 12 razy -2

  Ciekawe czy prawdziwy Bono wie, że jest facet łudząco podobny do niego, który podszywa się pod U2, od 20 lat nagrywa kipskie płyty i gra koncerty które przypominają przedstawienia cyrkowe?

 • cezar85

  Oceniono 4 razy -2

  bono is a gobshite

 • kwiatpatologii

  Oceniono 5 razy -3

  Bono backwards - o nob.
  : - )
  PS - pay your taxes you nob.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX