Roksana Węgiel startuje w Eurowizji dla dzieci. Jej piosenka ma już ponad milion wyświetleń

Roksana Węgiel ma 13 lat i polskim widzom jest znana jako laureatka programu "The Voice of Poland". Dziewczynka została reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji dla Dzieci. I póki co jej utwór jest najczęściej odtwarzany w internecie spośród wszystkich konkursowych propozycji.

Roksana Węgiel w tegorocznym konkursie Eurowizji dla Dzieci zaśpiewa piosenkę "Anyone I Want To Be". Utwór ma już ponad milion wyświetleń.

Roksana Węgiel faworytką dziecięcej Eurowizji?

W Eurowizji dla Dzieci biorą udział uczestnicy w wieku od 9 do 14 lat. Wszystkie piosenki konkursowe umieszczono na specjalnym kanale Eurowizji na Youtubie. I to właśnie piosenka Roksany Węgiel jest najczęściej odsłuchiwanym utworem, ma blisko 1 127 000 wyświetleń.

 

Następna w rankingu piosenka "Ózińe sen" Danijeli Tuljeszowej z Kazachstanu ma "zaledwie" ponad 367 tys. wyświetleń. Trzecia jest Angélina z Francji z utworem "Jamais Sans Toi", który obejrzano ponad 345 tys. Piosenkę "Say Love" Ukrainki Dariny Krasnowieckiej wyświetlono ponad 236 tys. razy.

Kto wygra, dowiemy się 25 listopada, podczas finałowego koncertu w Mińsku. Udział w konkursie wezmą reprezentanci 20 państw, w tym także właśnie Roksana z Polski. Będziemy za nią trzymać kciuki.

To nie pierwszy start Polski w tym organizowanym od 2003 roku konkursie. Kasia Żurawik i zespół KWADro startowali w dwóch pierwszych edycjach. Do gry wróciliśmy dopiero w 2016 roku dzięki piosence Olivii Wieczorek, która zajęła wtedy 11. miejsce. Rok później przepiła ją Alicja Rega, która zajęła pozycję 8. Mamy nadzieję, że Roksana tym razem odniesie bezsprzeczny sukces.