Roksana Węgiel startuje w Eurowizji dla dzieci. Jej piosenka ma już ponad milion wyświetleń

Roksana Węgiel ma 13 lat i polskim widzom jest znana jako laureatka programu "The Voice of Poland". Dziewczynka została reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji dla Dzieci. I póki co jej utwór jest najczęściej odtwarzany w internecie spośród wszystkich konkursowych propozycji.

Roksana Węgiel w tegorocznym konkursie Eurowizji dla Dzieci zaśpiewa piosenkę "Anyone I Want To Be". Utwór ma już ponad milion wyświetleń.

Roksana Węgiel faworytką dziecięcej Eurowizji?

W Eurowizji dla Dzieci biorą udział uczestnicy w wieku od 9 do 14 lat. Wszystkie piosenki konkursowe umieszczono na specjalnym kanale Eurowizji na Youtubie. I to właśnie piosenka Roksany Węgiel jest najczęściej odsłuchiwanym utworem, ma blisko 1 127 000 wyświetleń.

 

Następna w rankingu piosenka "Ózińe sen" Danijeli Tuljeszowej z Kazachstanu ma "zaledwie" ponad 367 tys. wyświetleń. Trzecia jest Angélina z Francji z utworem "Jamais Sans Toi", który obejrzano ponad 345 tys. Piosenkę "Say Love" Ukrainki Dariny Krasnowieckiej wyświetlono ponad 236 tys. razy.

Kto wygra, dowiemy się 25 listopada, podczas finałowego koncertu w Mińsku. Udział w konkursie wezmą reprezentanci 20 państw, w tym także właśnie Roksana z Polski. Będziemy za nią trzymać kciuki.

To nie pierwszy start Polski w tym organizowanym od 2003 roku konkursie. Kasia Żurawik i zespół KWADro startowali w dwóch pierwszych edycjach. Do gry wróciliśmy dopiero w 2016 roku dzięki piosence Olivii Wieczorek, która zajęła wtedy 11. miejsce. Rok później przepiła ją Alicja Rega, która zajęła pozycję 8. Mamy nadzieję, że Roksana tym razem odniesie bezsprzeczny sukces.

Więcej o: