Koncerty w Polsce w 2019 roku zagrają najsłynniejsi: Metallica, Kiss, Elton John, Rammstein i wielu innych

Koncerty zagranicznych sław w Polsce w 2019 roku będą liczne i jakże zróżnicowane. Z jednej strony Kiss i Elton John, z drugiej Metallica i Rammstein. Posłuchamy też Backstreet Boys, Enrique Iglesiasa czy Pink, nie zabraknie też rockowego pazura. Przyjadą przecież do nas m.in.: Lenny Kravitz, Slash i Bon Jovi.

W 2019 roku zawita do Polski wiele muzycznych sław. Na szczęście nie będziemy musieli jeździć po całym świecie, by spotkać swoich idoli, bo to oni przyjadą do nas. W tym roku cieszyliśmy się z pierwszego od lat koncertu The Rolling Stones, ale przyszły przyniesie nam wiele nowych atrakcji, na które warto czekać. Pozwoliliśmy sobie zatem zrobić listę wybranych, naszym zdaniem najciekawszych, koncertów, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce.

Koncerty w Polsce w 2019 roku

Już w styczniu zawita do Gdańska jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych na świecie tenorów Andrea Bocelli, a w lutym do Łodzi przyjedzie legendarny gitarzysta Slash.

Po wielu latach w końcu się doczekaliśmy - w czerwcu, na pożegnanie, zagra u nas po raz pierwszy legendarne Kiss w ramach swojej trasy "The Final Tour Ever". W tym samym, pożegnalnym klimacie show da w maju kolejna ikona muzyki - Elton John. Obydwa koncerty odbędą się w Krakowie.

Fanów popu powinien także ucieszyć przyjazd idolów ze złotych czasów boysbandów - Backstreet Boys zagrają w Warszawie 24 czerwca. By rozgrzać publikę do czerwoności, pojawi się także u nas Enrique Iglesias, który zagra w Krakowie niecałe trzy dni po Eltonie Johnie - wielbicielom muzyki rozrywkowej nie będzie się opłacało wyjeżdżać z miasta.

Na brak atrakcji nie będą mogli narzekać również fani cięższego brzmienia - zjawią się u nas tak popularne zespoły, jak Metallica i Rammstein. Oba te koncerty to gwarancja uczty nie tylko dla uszu - ci muzycy słyną z dbałości o program pełen atrakcji. Metallica poprzednio w Polsce zjawiła się z gigantyczną sceną z ekranów - nie dało się ich przegapić. W trakcie samego koncertu na publiczność czekały również liczne niespodzianki, z czego gigantyczne piłki plażowe to tylko jeden przykład. 

Rammstein z kolei na pewno da ognia - i to dosłownie. Niemiecki zespół jest doskonale znany zamiłowania do bogatej oprawy pirotechnicznej swoich koncertów. I nie mówimy tu tylko o płomieniach buchających z dołu i góry sceny. Muzycy od lat powiększają swój arsenał scenicznych rekwizytów i starannie zaplanowanych performansów z ich osobnym zastosowaniem do każdej piosenki. Nie bez przyczyny o ich występach mówi się wręcz jako o muzycznych widowiskach.

Lato będzie pełne muzycznych emocji - w czerwcu niemal dzień po dniu będzie działo się coś wartego uwagi. Gdybyśmy mieli kupić bilety na każdy z tych koncertów, na pewno byśmy zbankrutowali.

Do Polski przyjedzie po latach legendarny zespół Tool. A to ciągle nie wszyscy, zagrają jeszcze m.in. Disturbed i Laibach. Warto dodać, że przecież ciągle nie znamy pełnego line-upu Impact Festivalu, który we wcześniejszych latach sprowadził do Polski takie sławy jak Red Hot Chilli Peppers, Black Sabbath czy 30 Seconds to Mars. A ci ostatni przyjadą do nas w lipcu na Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Kilku artystów tak lubi polską publiczność, że zagrają podwójne koncerty. Dead Can Dance wystąpi dwa dni z rzędu w Warszawie, a kultowy Laibach odwiedzi Wrocław i Warszawę. Największą niespodziankę swoim fanom zrobił Michael Bublé, który wraca do koncertowania po dłuższej przerwie. Zawita do Łodzi i Krakowa. Fanów klasycznej piosenki zadowoli niewątpliwie wizyta Roda Stewarta, który w 2019 roku wyruszy w  trasę koncertową promującą jego 30. studyjny album pt. "Blood Red Roses".

Atrakcji na pewno też nie zabraknie w trakcie występu Muse. Brytyjczycy niewątplwie zadbają o to, żeby ich publiczność się nie nudziła, to prawdziwi weterani sceny. Nie można zapomnieć o tym, że niemniej emocjonujące będą występy takich gwiazd rocka jak: Lenny Kravitz, Bon Jovi czy Slash z Guns'n'Roses.

Warto przy tym wszystkim podkreślić, że lista najciekawszych koncertów zagranicznych gwiazd ciągle nie jest zamknięta. Na pewno czeka nas jeszcze dużo sensacyjnych doniesień na tym froncie.

Koncerty zagranicznych gwiazd w Polsce w 2019 roku

Andrea Bocelli - 26 stycznia - Gdańsk/Sopot, Ergo Arena

Years & Years - 1 lutego - Warszawa, Torwar

Slash - 12 lutego -   Łódź, Atlas Arena

Bastille -19 lutego - Warszawa, Torwar 

Nicki Minaj - 24 lutego - Łódź, Atlas Arena

LAIBACH - 24 lutego - Wrocław, Klub Muzyczny Stary Klasztor

LAIBACH - 25 lutego - Warszawa, Progresja

Chris de Burgh - 8 marca - Poznań, Hala Arena

Florence and the Machine - 15 marca - Łódź, Atlas Arena

Elton John - 4 maja - Kraków, Tauron Arena Kraków

Enrique Iglesias - 7 maja - Kraków, Tauron Arena Kraków

Lenny Kravitz - 8 maja - Łódź, Atlas Arena

Built to Spill - 16 maja - Warszawa, Hybrydy

Maroon 5 - 6 czerwca - Kraków, Tauron Arena Kraków

Tool - 11 czerwca - IMPACT Festival 2019 - Kraków, Tauron Arena Kraków

Alice in Chains -11 czerwca - IMPACT Festival 2019 - Kraków, Tauron Arena Kraków

KISS - 18 czerwca - Kraków, Tauron Arena Kraków

Disturbed - 20 czerwca - Torwar ,Warszawa

Rod Stewart - 21 czerwca - Kraków Tauron Arena, Kraków

Dead Can Dance - 21 czerwca - Warszawa, Torwar

Dead Can Dance - 22 czerwca - Warszawa, Torwar

Muse - 22 czerwca - Kraków, Tauron Arena Kraków

Backstreet Boys - 24 czerwca - Warszawa, Torwar

Phill Collins - 26 czerwca - Warszawa, PGE Narodowy

Diana Krall - 28 czerwca - Kraków, Tauron Arena Kraków

Open'er Festival - Travis Scott - 3-6 lipca - Gdynia, Kosakowo

Bon Jovi - 12 lipca - Warszawa, PGE Narodowy

P!NK - 20 lipca - Warszawa, PGE Narodowy

Rammstein - 24 lipca - Chorzów Stadion Śląski

30 Seconds to Mars - 25 lipca - Festiwal Legend Rocka - Dolina Charlotty

Metallica - 21 sierpnia - Warszawa, PGE Narodowy

Michael Bublé - 19 września - Łódź Atlas Arena

Michael Bublé - 20 września - Kraków Tauron Arena Kraków

A-ha - 18 listopada - Warszawa, Torwar 

Więcej o: