Piosenki Dawida Podsiadły zabrakło na płycie "T.Cover". T.Love tłumaczy dlaczego

Ku wielkiemu zawodowi wielu fanów, Muniek Staszczyk poinformował, że piosenka "Bóg" w wykonaniu Dawida Podsiadły, nie znajdzie się na specjalnej płycie "T.Cover" z powodu kontraktu. Teledysk do coveru w ubiegłym roku cieszył się wielką popularnością.

T.Love w 2017 roku obchodził 35-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji zespół poprosił różnych polskich muzyków, by nagrali ich piosenki w swojej interpretacji. Jednym z artystów, który wziął udział w akcji, był Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło śpiewa T.Love

Zaśpiewał piosnkę ''Bóg'', która najlepiej jest kojarzona dzięki słowom ''Tak bardzo chciałbym zostać kumplem twym''. Dawid nie tylko zaśpiewał swoją wersję przeboju, nakręcił w dodatku wyjątkowo klimatyczny teledysk w trakcie swojej podróży po Islandii. Wyszło naprawdę pięknie. Jest zarówno czego posłuchać i na co popatrzeć.

Nie ma co ukrywać, ten cover zdobył wielką popularność. Utwór jednak nie znajdzie się na "T.Cover", płycie podsumowującej cały projekt. Fani byli na tyle wzburzeni, że wokalista T.Love, Muniek Staszczyk opublikował na profilu zespołu wytłumaczenie:

Drodzy Przyjaciele,
ponieważ wielu z Was pyta, to z przykrością informuję Wszystkich, iż z przyczyn prawno-kontraktowych, niezależnych od nas, świetna wersja "Boga" w wykonaniu Dawid Podsiadło nie mogła znaleźć się na albumie "T.Cover". Pozdrawiamy serdecznie Dawida i życzymy Mu powodzenia na trasie koncertowej.
W imieniu T.CoverMuniek

Podobnie stało się też w przypadku utworu, który nagrał zespół Kult. Jak relacjonuje portal Teraz muzyka, Muniek w wywiadzie z Jordanem Babulą dla magazynu "Teraz Rok" powiedział:

Kult też brał w tym udział, nagrał fajną wersję "Meczu", ale na płycie nie znalazł się z powodu jakichś komplikacji kontraktowych. Tak samo było w przypadku Dawida Podsiadło. Ale o co dokładnie tu chodziło – nie wnikałem, w rozmowach biznesowych nie uczestniczyłem.

Nam pozostaje tylko powiedzieć, że to wielka szkoda.

Więcej o: