Roksana Węgiel na dziecięcej Eurowizji ma szanse na wygraną. Za nią pierwsza oficjalna próba - będzie faworytką

Roksana Węgiel reprezentuje w tym roku na dziecięcej Eurowizji Polskę i ze spokojem możemy napisać, że jest jedną z faworytek tego konkursu. Jej teledysk obejrzano już blisko 1,6 mln razy, a w komentarzach pod filmem z pierwszej oficjalnej próby widać, że jej występ podoba się także widzom.

13-letnia Roksana Węgiel jest niezwykle utalentowaną nastolatką. W wieku 12 lat wygrała pierwszą polską edycję "The Voice Kids", a 25 listopada wystąpi w finale dziecięcej Eurowizji w Mińsku i ma spore szanse na wygraną.

Podkreślmy, finał odbędzie się 25 listopada o godz.16. Wszystkie występy będzie można obejrzeć na antenie TVP ABC, TVP HD, TVP Polonia oraz na stronie eurowizja.tvp.pl. Na stronie www.junioreurovision.tv będzie można głosować na swoje ulubione piosenki - w tym na Roksanę.

Roksana Węgiel na Eurowizji

Na oficjalnym kanale dziecięcej Eurowizji pojawił się film z pierwszej oficjalnej próby Roksany przed finałem. Dziewczynka radzi sobie świetnie, śpiewa doskonale - ma zaskakująco potężny jak na swój wiek głos. Choć to tylko krótki film z próby, obejrzało w jeden dzień blisko 130 tys. osób.

 

Komentarze w języku angielskim są jednoznacznie pozytywne:

Naprawdę dobry występ, aranżacja idealnie pasuje do piosenki. Myślę, że Polska ma w tym roku gwarantowany dobry wynik.
Świetny występ.
Tak, tak, tak!!! Kocham Cię Roxy, kocham Cię Polsko.
Wow, myślę, że Roksana jest tegorocznym zwycięzcą, świetna robota!
Polska, Kazachstan i Ukraina to najlepsza trójka.
To będzie walka pomiędzy Francją i Polską. Mam nadzieję, że jury nie zrobi czegoś dziwnego.

Długo można by jeszcze wymieniać te komentarze, dlatego tylko przypomnimy, że teledysk do piosenki Roksany ma już 1,6 miliona wyświetleń.

 

Dziecięca Eurowizja - jak głosować?

Zwycięzca tegorocznej dziecięcej Eurowizji zostanie wybrany na podstawie głosów jury z każdego kraju. Do głosów jurorów zostaną dodane głosy telewidzów, które można oddawać na stronie internetowej www.junioreurovision.tv lub www.jesc.tv.

Głosowanie widzów będzie mieć dwa etapy. Pierwszy zacznie się w piątek 23 listopada o godzinie 20 i kończy się przed finałem. System głosowania na stronie zostanie ponownie udostępniony po tym, jak wszyscy uczestnicy wystąpią. Na stronie będzie można wybrać od trzech do pięciu piosenek i uwaga, będzie można głosować na Roksanę!

Więcej o: