Wszyscy grzmią, że Coldplay zmienił nazwę zespołu, bo wydał piosenkę pod innym szyldem. Niekoniecznie

Coldplay opublikował nową piosenkę jako zespół Los Unidades, po czym rozeszła się fama, że popularna grupa w ten sposób oznajmiła, że zmieniła nazwę. Proponujemy potraktować te doniesienia z dystansem.

Zespół Coldplay 27 listopada poinformował o premierze nowej piosenki zespołu Los Unidades. Media przeprowadziły krótkie śledztwo i zaczęły się rozpisywać o tym, że brytyjski zespół właśnie zmienił nazwę. Spokojnie. To wcale nie musi tak wyglądać.

Coldplay to teraz Los Unidades?

Po kolei. Muzycy z Coldplay jako formacja Los Unidades nagrali razem z z Pahrrellem Williamsem utwór "E-Lo". Piosenka jest częścią krótkiego albumu, składającego się z czterech piosnek, pt.''Global Citizen – EP 1''. Premiera "epki" odbędzie się 30 listopada.

Tak brzmi piosenka:

 

Dowcip polega na tym, że nie do końca wiadomo, kto jest w składzie zespołu Los Unidades. Sami członkowie Coldplay nie potwierdzili, że zmienili nazwę zespołu, ani nie ogłosili, że założyli nowy zespół. Przy czym jest to zrozumiałe choćby z powodów marketingowych - im więcej szumu wokół nowego projektu, tym lepiej.

O formacji Los Unidades nie wiadomo zbyt wiele, na oficjalnej stronie grupy znajduje się tylko teledysk nowej piosenki. Dziennikarze zaczęli węszyć i na podstawie tego zdjęcia zespołu doszli do wniosku, że to muzycy z Coldplay:

Co więcej, serwis ColdplayXtra podał, że ma dane o rejestracji nazwy "Los Unidades". Z informacji serwisu wynika, że w dokumentach jako członkowie zespołu widnieją Chris Martin, Jon Buckland, Guy Berryman i Will Champion. Czyli członkowie Coldplay.

Na tej podstawie wszyscy uznali, że Coldplay zmienił nazwę. Faktycznie muzycy dwukrotnie zmieniali nazwę zespołu, nim wymyślili tę obecną.

Chriss Martin i Jonny Buckland zaczynali jako Pectoralz, a kiedy dołączył do nich Guy Berryman nazwali się Starfish. Jako Coldplay występują od 1998 roku. Mimo wszystko bardzo wątpliwym jest, że Brytyjczycy rezygnują z działalności jako słynne Coldplay.

Wydaje się, że bardziej prawdopodobne niż zmiana nazwy zespołu jest to, że Los Unidades to osobny projekt, który pozwoli na tworzenie muzyki odmiennej od tego, co muzycy robili jako Coldplay. Tworząc nową grupę w starym składzie, dali sobie przestrzeń do eksperymentów, które mogłyby rozczarować zatwardziałych wielbicieli Coldplay.

To potwierdzają doniesienia Sky News, według których Los Unidades to jednorazowa akcja z okazji festiwalu na cześć Nelsona Mandeli Global Citizen Festival: Mandela 100. Ten odbędzie się już niedługo, bo 2 grudnia w Johannesburgu. Wystąpić mają Beyoncé, Jay-Z, Ed Sheeran, Pharrell Williams i Usher.

Spokojnie, Coldplay pewnie jeszcze przyjedzie do Polski i zagra dla nas koncert.

Więcej o: