Diana Krall wraca do Polski. Słynna wokalistka zagra koncert w 2019 roku

Diana Krall przyjedzie do Polski latem 2019 roku. Słynna dama współczesnego jazzu na koncert wybrała piękny Kraków.

Diana Krall, słynna wokalistka jazzowa z Kanady, która sprzedała już na całym świecie ponad 15 milionów płyt, zawita do naszego kraju latem 2019 roku. Fani jej muzyki powinni już sprawdzać noclegi w Krakowie.

Diana Krall w Polsce

Diana Krall zapowiedziała swój przyjazd do Polski. Jazzowa wokalistka zagra 28 czerwca w Krakowie. Bilety na to wydarzenie będzie można kupić już 3 grudnia. Oficjalna sprzedaż zacznie się o godzinie 10 rano.

To nie będzie jej pierwsze spotkanie z polską publicznością, grała u nas już kilka razy. I niewątpliwie spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem melomanów, inaczej przecież by do nas nie wracała. Warto zaznaczyć, że nie tylko jej album z 2015 roku "Wallflower" w Polsce zyskał miano platynowej płyty. Podobnie było w przypadku wcześniejszych wydawnictw: "Glad Rag Doll", "Quiet Nights", "From This Moment On" i "The Girl In The Other Room".

 

Diana Krall to pochodząca z Kanady wokalistka i pianistka jazzowa, której kariera trwa już blisko 25 lat. W 1993 roku wydała swój pierwszy album. O jej talencie zrobło się jednak naprawdę głośno w 1996 roku, kiedy to wydała solową płytę "All For You". Wtedy nominowano ją do nagrody Grammy.

Jej album "When I Look In Your Eyes" sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy, a to w przypadku tak specyficznej muzyki, jaką jest jazz, ogromne dokonanie. 

Diana Krall w 2005 roku została odznaczona najwyższym cywilnym odznaczeniem w Kanadzie, czyli Orderem Kanady. 5 lat wcześniej z kolei dostała Order Kolumbii Brytyjskiej.

Wokalistka w ciągu swojej kariery sprzedała ponad 15 milionów płyt na całym świecie, z czego blisko 6 w USA. Krall mieszka tam od kilku lat.

Więcej o: