Chris de Burgh w Polsce w 2019 roku. Twórca hitu "The Lady In Red" zagra w trzech miastach

Chris de Burgh wróci do Polski w 2019 roku. Do tej pory artysta był u nas już dwa razy. Tak mu się spodobało, że jesienią 2019 roku wystąpi w aż trzech miastach.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów kultowej piosenki "The Lady In Red". W przyszłym roku będziecie mogli jej posłuchać na żywo.

Chris de Burgh w Polsce w 2019 roku

Chris de Burgh ogłosił swoje muzyczne plany na przyszły rok i śmiało można powiedzieć, że dużo uwagi poświęcił naszemu krajowi. W ramach trasy "Into The Light & Moonfleet" wystąpi w w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. 

 

Kiedy? Oto daty koncertów artysty w Polsce:

24 listopada 2019 r. - Warszawa, Torwar
26 listopada 2019 r. - Kraków, hala ICE
27 listopada 2019 r. - Wrocław, Hala Stulecia

Bilety będzie można kupić na stronach: makroconcert.pl, ebilet.pl i eventim.pl. 

Chris de Burgh występuje już od ponad 30 lat. W tym czasie sprzedał 50 milionów płyt na całym świecie, nagrał 18 albumów i zagrał 2500 tysiąca koncertów. W Polsce zagrał m.in. w 2015 roku na koncercie z okazji 35-lecia Solidarności.

Chris de Burgh i Piotr Duda przed koncertem z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ SolidarnoscChris de Burgh i Piotr Duda przed koncertem z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ Solidarnosc Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Największą popularność przyniosła mu nagrana w 1986 roku płyta "Into The Light", z której to pochodzi niewątpliwie najbardziej znany przebój "The Lady In Red". To ta piosenka znalazła się na pierwszym miejscu listy przebojów aż w 25 krajach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii i USA. 

Dwa lata później de Burgh nagrał album "Flying Colours", który do dziś pozostaje jego najlepiej sprzedającym się krążkiem. Artysta jednak debiutował już w 1975 roku, jeszcze w trakcie studiów w Dublinie. Już wtedy stworzył swój pierwszy hit, "A Spaceman Came Travelling", który znalazł się na albumie "Spanish Train And Other Stories". Nim ukazała się przełomowa płyta, muzyk nagrał jeszcze wydawnictwa "At The End Of A Perfect Day", "Crusader" , "Eastern Wind" oraz "Best Moves".

Artysta w swojej karierze wylansował jeszcze takie przeboje jak: "Don't Pay The Ferryman", "Spanish Train", "Patricia The Stripper", "High On Emotion". Wszystkie z nich będzie pewnie można zaśpiewać razem z nim już w przyszłym roku w Polsce.