18-letni Polak wygrał we włoskim talent-show. Marcin Patrzałek zgarnął 100 tys. euro

Marcin Patrzałek polskiej widowni dał się poznać w programie "Must be the music". W ten weekend pokazał, że jego talent nie zna żadnych granic i ostatecznie podbił serca włoskich telewidzów. Chłopak wygrał w programie "Tu Si Que Vales".

Marcin Patrzałek ma 18 lat i pochodzi z Kielc. Chłopak ma wyjątkowy talent - jest prawdziwym mistrzem gry na gitarze. Dzięki temu zawojował także włoską telewizję.

Polak wygrał we włoskim talent-show

 Marcin Patrzałek, zwycięzca polskiego "Must be the music". wziął udział we włoskim programie rozrywkowym "Tu Si Que Vales". To już piąta edycja tego show i tym razem wygrana w wysokości 100 tysięcy euro została przyznana 18-latkowi z Polski.

Sam Marcin tak skomentował swoje zwycięstwo:

Nie ma słów, które dobrze oddadzą to, jak się teraz czuję. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i na mnie głosowali. Całym Włochom! Wszystkim Polakom we Włoszech - dziękuję wam! Wszystkim cudownym ludziom z "Tu Si Que Vales" i oczywiście mojej rodzinie - DZIĘKUJĘ !

To nie pierwsza wygrana Marcina, w wieku 14 lat chłopak wygrał nasze "Must Be The Music". Został tym samym najmłodszym laureatem tego programu. Nie było to jednak jego pierwsze podejście, swoich sił próbował tam już jako 12-latek. Już wtedy podbił serca publiczności i jurorów.

Marcin już w wieku 16 lat potrafił zagrać na trzech rodzajach gitar na poziomie wirtuozerskim - to bardzo rzadkie zjawisko. Nie ma takiej rzeczy, której chłopak by nie zagrał na gitarze. Na jego profilu na youtubie można znaleźć gitarowe interpretację "V Symfonii" Bethovena:

 

Chłopak sięga też po dużo bardziej współczesny repertuar. Tak np. nagrał swoją wersję utowru Metallici "Master of puppets", popularny motyw muzyczny z "Mission Impossible" czy "Shape of You" Eda Sheerana:

 

Miejmy nadzieję, że ta wygrana to dopiero początek jego międzynarodowej kariery. Naprawdę na to zasługuje.