Zakopower i Jacek Cygan z mikołajkowym prezentem. "Białanie" wprowadzi was w świąteczny nastrój

Zespół Zakopower i Jacek Cygan razem w wyjątkowym projekcie. Artyści zaprezentowali teledysk do piosenki "Białanie". Pochodzi z najnowszej płyty o tym samym tytule.

Jacek Cygan napisał swój pierwszy świąteczny utwór ponad 30 lat temu. Przez ten czas powstało 15 kolęd, pastorałek i zimowych piosenek - wszystkie można usłyszeć na nowej płycie wydanej przez Wydawnictwo Agora.

Świąteczna płyta Jacka Cygana

Jacek Cygan stworzył w ciągu swojej kariery wiele przebojów, które dziś nucą miliony Polaków. Z okazji świąt stworzył specjalną kompilację składającą się z jego klimatycznych utworów. Zaprosił do współpracy m.in. takich artystów jak Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak, Ryszard Rynkowski, Seweryn Krajewski, Varius Manx, Majka Jeżowska, De Mono czy Edyta Geppert i Grażyna Łobaszewska. To będzie wyjątkowe wydawnictwo.

Trzy utwory z płyty, w tym tytułowy "Białanie" zespołu Zakopower, będą po raz pierwszy prezentowane słuchaczom. Muzykę do tytułowego utworu stworzył Mateusz Pospieszalski, a teledysk wyreżyserował Jacek Kościuszko.

 

Jacek Cygan ciepło opowiedział o swoim najnowszym projekcie:

Kolędy, świąteczne pieśni i pastorałki, które przytuliła niniejsza płyta, pisałem przez ponad 30 lat. Zaczęło się od 'Na stary rok' dla Grażyny Łobaszewskiej, potem była 'Kolęda rozsianych po świecie' do muzyki Seweryna Krajewskiego, którą przyniosła do mnie Maryla Rodowicz, potem 'Święta z bajki' dla Edyty Geppert, dalej 'Dziś nadzieja rodzi się' z Ryszardem Rynkowskim - mówi Jacek Cygan.
I tak to trwa aż do dzisiaj, kiedy moje najnowsze utwory nagrali Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower, Józef Skrzek czy Igor Herbut.
Jestem wdzięczny moim przyjaciołom kompozytorom i wokalistom, że te kolędy i pastorałki są takie osobiste, normalne i szczere. Dziękuję wszystkim kompozytorom,  którzy połączyli z moimi słowami swoje piękne dźwięki, oraz wykonawcom za ich świąteczne dusze.
A ponieważ kolędy zwykło się opatrywać określeniem 'pieśni życzące', przyjmijcie, proszę, Drodzy Kolędnicy, tę płytę z życzeniami duchowych świąt Bożego Narodzenia, z wiarą, że wtedy narodziła się Nadzieja.

Płytę "Białanie" można kupić tutaj.