Jakich piosenek najczęściej słuchali Polacy? Spotify podsumował 2018 rok. Na liście m.in. Podsiadło

Ten rok niewątpliwie był udany dla Taco Hemingway i Dawida Podsiadło. To ich piosenki znajdują się w czołówce najczęściej słuchanych przez polskich użytkowników Spotify.

Czego najchętniej słuchają Polacy? Według danych Spotify nie ma najmniejszego cienia wątpliwości - najbardziej cenimy sobie naszych własnych artystów. To ich piosenek w tym roku słuchaliśmy najczęściej.

Najpopularniejsze piosenki wśród polskich użytkowników Spotify

Nadchodzi koniec roku, czas więc na podsumowania. Użytkownicy serwisu Spotify, największą sympatią obdarzyli piosenki: "Tamagotchi" duetu Taconafide oraz "Małomiasteczkowy" Dawida Podsiadło. Trzecie miejsce na podium zajmuje promujący Męskie Granie 2018 utwór "Początek" - ten napisali Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski i Kortez. Dwa następne przeboje są już zagraniczne. To: "In My Mind" duetu Dynoro & Gigi D’Agostino, a ostatni to "One Kiss", które zaśpiewali Calvin Harris i Dua Lipa.

 

Najpopularniejsi muzycy i albumy

Jeśli zaś chodzi o najpopularniejszych na polskim Spotify artystów to byli to w odpowiedniej kolejności Taco Hemingway, Quebonafide a zaraz potem ich duet Taconafide. Następnie na zestawieniu znajdują się Dawid Podsiadło i zespół Imagine Dragons.

 

A jakich albumów najchętniej w tym roku słuchali Polacy? Niewątpliwe tych hip-hopowych. Oto pięć najpopularniejszych w tym roku:

Taconafide – "Soma 0,5 mg"
Dua Lipa – "Dua Lipa"
Dawid Podsiadło – "Małomiasteczkowy"
Taco Hemingway – "Café Belga"
Otsochodzi – "Nowy Kolor"

Co więcej, Dawid Podsiadło za album "Małomiasteczkowy" został nominowany do Paszportu "Polityki" w kategorii Muzyka popularna. Jak widać, nie było to pozbawione sensu. 

Spotify od 5 lat w Polsce

Spotify to jeden z najpopularniejszych muzycznych serwisów streamingowych na świecie - ma już około 60 mln użytkowników na calym globie. W Polsce działa już od 5 lat, wcześniej w tym roku stworzył podsumowanie tego okresu w naszym raju. Tak to przez te lata wyglądało.

Na pierwszym miejscu pięcioletniego zestawienia znalazł się bowiem popularny od kilku lat raper, tworzący pod pseudonimem Taco Hemingway - Filip Szcześniak. Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasował się jego kolega Quebonafide (Jakub Grabowski). Co ciekawe, podobnie jak w zestawieniu z tego roku, obaj panowie z Polski na liście ulubionych artystów pojawili się trzy razy. W najlepszej dziesiątce przedostatnie miejsce zajmuje bowiem ich wspólny projekt Taconafide.

Najczęściej słuchani artyści w PolsceNajczęściej słuchani artyści w Polsce Fot. Marta Kondrusik | Gazeta.pl

Nieco inaczej wygląda ranking najczęściej odsłuchiwanych w Spotify przez te lata piosenek. Tutaj Ed Sheeran zajął w zestawieniu pierwsze miejsce z piosenką ''Shape Of You''. Pozycja numer dwa to Major Lazer w utworze ''Lean On''. Na trzecim miejscu... Taconafide i ich największy wspólny hit - ''Tamagotchi''. 

Najczęściej odtwarzane utwory w PolsceNajczęściej odtwarzane utwory w Polsce Fot. Marta Kondrusik | Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (9)
Jakich piosenek najczęściej słuchali Polacy? Spotify podsumował 2018 rok. Na liście m.in. Podsiadło
Zaloguj się
 • levy

  Oceniono 3 razy 3

  "W Polsce działa już od 5 lat, wcześniej w tym roku stworzył podsumowanie tego okresu w naszym raju."
  No, nareszcie zgadzacie się z naszą władzą kochaną, że żyjemy w raju. :)

 • e-kacperek

  Oceniono 9 razy 3

  Czyli innymi słowy : gust muzyczny większości Polaków to dno i poprawy nie widać.
  Jakoś , nomen-omen , współgra mi to z gustami politycznymi niestety...

 • Bartek

  Oceniono 1 raz 1

  Autorem piosenki "Początek" jest Krzysztof Zalewski. Dziennikarstwo najwyższych lotów, nie ma co ??

 • Kama

  0

  Nie ma fal nie ma fal nie ma fal. Ucho wiednie

 • pix_d

  0

  A gdzie Sławomir???? :P

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 0

  Badziewie podsiadło prawdziwą sztukę.
  Już Kopernik zauważył, że gorszy pieniądz wypiera lepszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX