Dawid Podsiadło zagra charytatywny koncert w Krakowie. Kupując bilet, pomożesz chorym na nowotwory

Dawid Podsiadło już 4 lutego zagra wyjątkowy koncert. Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem jeden z najpopularniejszych polskich muzyków wystąpi, by zebrać fundusze na pomoc psychoonkologiczną dla dzieci i dorosłych chorujących na nowotwory.
Zobacz wideo

Nowotwory w Polsce są przyczyną zgonów około 110 tysięcy osób rocznie. Dawid Podsiadło połączył swoje siły z Centrum Psychoonkologii Unicorn i 4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Rakiem, zagra specjalny koncert, z którego wszystkie dochody zostaną przekazane na rzecz pomocy psychologicznej dla chorujących onkologicznie dzieci i dorosłych.

Dawid Podsiadło zagra koncert charytatywny

Dawid Podsiadło to młody muzyk, który ma na koncie imponujące dokonania. Nie tylko kocha go publiczność, Podsiadło cieszy się także zasłużonym uznaniem krytyków. Na początku tego roku wygrał Paszport Polityki za swoją najnowszą płytę "Małomiasteczkowy", która w zaledwie kilka miesięcy pokryła się potrójną platyną. Nic dziwnego, na trasie koncertowej "Małomiasteczkowy tour" Dawid zagrał dla ponad 100 tysięcy osób. Mało tego, pod koniec ubiegłego roku jego drugi już z kolei album zyskał status diamentowego.

Mimo że wokalista ma przed sobą huk roboty z drugą częścią własnej trasy, postanowił wesprzeć osoby chorujące na nowotwory i zagra charytatywny koncert. Odbędzie się już 4 lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Ten występ to niezwykła gratka - wejściówki na nadchodzący "Wielkomiejski tour" wyprzedały się w dosłownie cztery minuty. Bilety-cegiełki na ten wyjątkowy wieczór będzie można kupić na stronie www.ebilet.pl. Wszelkie dochody ze sprzedaży zostaną przeznaczone na działalność Centrum Psychoonkologii Unicorn w Krakowie.

Materiały prasoweMateriały prasowe fot. Centrum Psychoonkologii Unicorn

Centrum Psychoonkologii Unicorn

Stowarzyszenie UNICORN od 20 lat pomaga chorym na nowotwory i ich bliskim w rehabilitacji psychofizycznej po rozpoznaniu choroby, przez cały proces leczenia, a także po nim. Jest zaliczane przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne do grona prekursorów opieki psychoonkologicznej w Polsce jako "organizacja rzetelna i wiarygodna, która z pasją, oddaniem i dużym potencjałem merytorycznym organizuje pomoc skierowaną do chorych onkologicznie i ich rodzin". Założycielami Stowarzyszenia oraz Ambasadorami Centrum Psychoonkologii są Państwo Barbara i Jerzy Stuhrowie.

Od ponad czterech lat Stowarzyszenie prowadzi pierwsze w Polsce stacjonarne Centrum Psychoonkologii Unicorn przy ul. Zielony Dół 4 w Krakowie, w którym dzieci i dorośli chorujący onkologicznie oraz ich bliscy mogą skorzystać m.in. z indywidualnych konsultacji z psychologiem, lekarzem czy fizjoterapeutą, warsztatów i treningów psychologicznych, zajęć ruchowych oraz warsztatów dietetycznych.

W tym miejscu uczą się zdrowego myślenia, akceptowania swoich ograniczeń, radzenia sobie z lękiem i innymi niepożądanymi emocjami oraz wspomagania organizmu w procesie zdrowienia.

Artyści wspierający UNICORN

W tym roku z UNICORN gra Dawid Podsiadło, wcześniej  zrobili to także Krystyna Janda, Jerzy Stuhr i Ignacy Gogolewski, grając spektakl "32 Omdlenia" w 2016 roku.

Także odnoszący międzynarodowe sukcesy Jimek (Radzimir Dębski) razem z Miuoshem i NOSPR (Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia) zagrali wyjątkowy koncert w ramach swojego wspólnego projektu w 2017 r.

W ubiegłym roku pomogli Maciej Stuhr, Kuba Badach, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka i Big Collective Band Wiesława Pieregorólki. Zorganizowali charytatywny wieczór kabaretowy "Maciej Stuhr wraca na pole".

Przypominamy, bilety-cegiełki na charytatywny koncert Dawida Podsiadło można kupić TUTAJ

Więcej o: