Oscary 2019. Posłuchajcie nominowanych do Oscara filmowych piosenek

Nominacje do Oscarów 2019 zostały ogłoszone. Jedną z ciekawszych kategorii jest "najlepsza piosenka". Ma tę zaletę, że wszystkich piosenek można posłuchać bez konieczności oglądania filmów. Jak myślicie, która z nich wygra?
Zobacz wideo

Nominacje do Oscara dla najlepszej piosenki przyznano pięciu utworom z pięciu różnych filmów. Już teraz można się pobawić w jury i spróbować wytypować zwycięzcę.

Piosenki nominowane do Oscarów

"All the stars" - "Czarna pantera"

 

Utwór "All the Stars" zaśpiewali amerykański raper Kendrick Lamar i SZA.  Lamar nagrywał wcześniej piosenki z tak popularnymi muzykami jak Taylor Swift, Snoop Dogg, Dr. Dre, Rihanna,  Drake, Eminem, 50 Cent czy Kanye West. Do tej pory sprzedał ponad 7 milionów płyt na całym świecie, a jego piosenki trzy razy uplasowały się trzy razy na pierwszym miejscu listy "Billboard 200".  SZA nagrywa już od kilku lat, ale jej debiutancki album studyjny "Ctrl" ukazał się dopiero w 2017 roku. Wystartował z trzecim miejscem na liście US Billboard 200 i pokrył się potrójną platyną. "Time" ogłosiło go najlepszym albumem roku 2017.

Wspólna piosenka muzyków pojawiła się w "Czarnej panterze", która jest też pierwszym filmem o super bohaterach nominowanym do Oscara dla najlepszego filmu

"I'll Fight" - "RBG"

Piosenka "I'll fight" trafiła do ścieżki dźwiękowej filmu dokumentalnego "RGB". Także ten obraz opowiadający o Ruth Bader Ginsburg, sędzi Sądu Najwyższego, absolutnej ikonie feminizmu, został nominowany do Oscara. Muzykę i słowa do utworu napisała Diane Warren.

 

Artystka już wcześniej była nominowana do Oscara dziewięć razy za swoją twórczość. Piosenkę zaśpiewała Jennifer Hudson, amerykańska piosenkarka i aktorka. W 2006 roku zdobyła zarówno Złoty Glob i Oscara za drugoplanową rolę Effie White w filmie "Dreamgirls". Jej debiutancki album studyjny został nagrodzony Grammy w 2008 roku.

"Shallow" - "Narodziny Gwiazdy"

 

Utwór "Shallow" zaśpiewała słynna Lady Gaga w duecie z aktorem Bradleyem Cooperem. To piosenka pochodząca z nominowanego w kategorii najlepszy film obrazu "Narodziny gwiazdy", w którym on debiutuje w roli reżysera, a Lady Gaga jako aktorka. Dodajmy, że to przyniosło jemu nominację dla najlepszego aktora, a jej nominację dla aktorki właśnie. Film opowiada o miłości debiutującej piosenkarki i przemijającego gwiazdora muzyki country, a utwór idealnie wpisuje się w jego fabułę. 

"When a cowboy trades his spurs for wings" - "Ballada o Busterze Scruggsie"

 

"When A Cowboy Trades His Spurs For Wings" napisali David Rawlings i Gillian Welch. Utwór wykonali Willie Watson i Tim Blake Nelson na potrzeby filmu "Ballada o Busterze Scruggsie", który dostał także nominację do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany i za najlepsze kostiumy.

"The Place where lost things go" - "Mary Poppins Powraca"

 

"The Place where lost things go" zaśpiewała grająca główną rolę w filmie "Mary Poppins powraca" Emily Blunt. To kontynuacja klasycznego już filmu Disneya powstałego na podstawie klasycznej serii powieści dla dzieci.  

Film dostał także nominację do Oscara za najlepszą ścieżkę dźwiękową, kostiumy oraz scenografię. 

Więcej o: