"Być jak Beata". Już niedługo premiera spektaklu z piosenkami Beaty Kozidrak

Beata Kozidrak i jej twórczość stały się inspiracją do stworzenia przedstawienia pt. "Być jak Beata", którego premiera odbędzie się 2 lutego w Szczecinie.
Zobacz wideo

Teatr Współczesny w Szczecinie już od 2 lutego zaprasza wszystkich wielbicieli twórczości Beaty Kozidrak w swoje progi. Wtedy bowiem odbędzie się premiera muzycznego spektaklu pt. "Być jak Beata".

"Być jak Beata" - spektakl inspirowany twórczością Beaty Kozidrak

Na pomysł przedstawienia poświęconego Beacie Kozidrak i jej twórczości wpadł Piotr Domalewski, który razem z Żelisławem Żelisławskim napisał scenariusz. Reżyserią zajęła się Magda Miklasz, w obsadzie znajdują się Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski oraz Jacek Piątkowski.

Aktorom na scenie towarzyszyć będzie zespół grający muzykę na żywo. Ciekawostką jest to, że nowe aranżacje do znanych przebojów wymyślił Tomasz Lewandowski.

Na spektakl zaprasza sama Beata Kozidrak i zapewnia, że zjawi się na premierze. Napisała:

Kochani! W Teatrze Współczesnym w Szczecinie odbędzie się spektakl inspirowany moją osobą! Oczywiście z ogromną przyjemnością pojawię się na premierze. Nie mogę się doczekać! Premiera: 02.02.2019. Zapraszam wszystkich fanów.
 

Twórcy spektaklu zapraszają na przedstawienie, cytując słowa Doroty Masłowskiej:

Te piosenki można kochać albo odrzucać, ale one jasno pokazują, że w całym swoim gwiazdorstwie Beata Kozidrak nie była figurantką, firmującą piękną twarzą i silnym głosem wytwory producentów – wyjadaczy. Była oryginalną, wrażliwą, rezonującą z rzeczywistością artystką, dającą ekspresję swojemu istnieniu i czasom, w których żyła.

Nie można zaprzeczyć, że Beata Kozidrak jest jedną z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych polskich wokalistek.

Więcej o: