Rammstein pokazał zdjęcia z planu nowego teledysku do piosenki z niewydanej jeszcze płyty. Są zakonnice

Po 10 latach przerwy ukaże się nowa płyta niemieckiego zespołu Rammstein. Tytuł wydawnictwa i data premiery jeszcze nie są znane, niemniej praca wre. Muzycy pokazali zdjęcia z planu teledysku.
Zobacz wideo

Rammstein to jeden z najpopularniejszych niemieckich zespołów metalowych ostatnich lat. Muzycy wsławili się nie tylko śpiewaniem w rodzimym języku, a także idealnie pasującym do niemieckiego charakterystycznym ciężkim brzmieniem, ale też wyjątkowo spektakularnymi koncertami przepełnionymi pirotechnicznymi efektami specjalnymi, imponującymi rekwizytami i skrajnie kontrowersyjnymi performensami.

Po 10 latach przerwy ma się ukazać nowa płyta grupy. Choć jej tytuł nie jest jeszcze znany, muzycy pokazali już pierwsze zdjęcia z planu najnowszego teledysku. 

Rammstein: nowa płyta i pierwsze zdjęcia z planu teledysku

Rammstein poza koncertami przykłada też dużą wagę do teledysków właśnie. Przy okazji wydania poprzedniej płyty zdarzyło im się np. nakręcić klip z udziałem aktorów i aktorek porno czy teledysk o pogrzebie zakończonym wielką bijatyką. Tym razem na planie ich produkcji zjawiły się zakonnice:

Reżyserem jest szwedzki filmowiec Jonas Akerlund, człowiek niezwykle popularny w Hollywood. Kręcił teledyski dla Madonny, Paula McCartneya, Metalliki, The Rolling Stones, Lenny'ego Kravitza, Pink, Lady Gagi, Coldplay czy Taylor Swift i Beyonce. Tu pozuje na planie:

 

W najnowszym teledysku Rammstein nie zabraknie przedmiotów konotowanych ewidentnie z kościołem:

Jeszcze nie wiadomo o czym będzie ta piosenka, ale, znając zespół, niewątpliwie poruszy kwestie drażliwe społecznie. Co więcej, warto podkreślić, że Rammstein planuje nakręcić teledyski do jeszcze dwóch utworów z nowej płyty. Póki co trwają ostatnie prace nad ostatecznym kształtem bardzo oczekiwanego albumu. Można przypuszczać, że premiera zbiegnie się datą z zaplanowaną trasą koncertową zespołu po Europie - ta swój początek ma w maju w Niemczech. Rammstein zagra na stadionie w Chorzowie 24 lipca 2019 roku.

 

Więcej o: